Speculatietaks is weg, beleggers komen terug
44% meer transacties zag onlinebeleggersbank Keytrade in januari.
Sinds de speculatietaks begin dit jaar naar de prullenmand verwezen werd, vinden de Belgen hun weg terug naar de beurs. In januari werden er fors meer effecten gekocht en verkocht.
Onlinebeleggersbank Keytrade zag het aantal transacties met 44 procent toenemen in vergelijking met december. Voor aandelen alleen is er zelfs een stijging met 55 procent.
Niet verwonderlijk, gezien aandelenbeleggers het sterkst getroffen werden. Kleine beleggers voelden er weinig voor om 33 procent belasting te betalen op de meerwaarde die ze haalden op zo'n aandeel, als ze het binnen het half jaar weer van de hand wilden doen.
Ook Bolero, het onlinebeleggingsplatform van KBC Securities, tekende volgens VRT de helft meer transacties op sinds de afschaffing van de speculatietaks. Bij de onlinebank MeDirect is dat zelfs 70 procent.
Maar er zijn alweer nieuwe taksen in zicht. Zo denkt de regering na over een nieuwe meerwaardebelasting.
Vincent Van Dessel, topman van beursuitbater Euronext Brussel, waarschuwt: "Als de taks te hoog wordt, passen de consumenten hun gedrag aan en vallen de inkomsten terug. Kijk naar de accijnzen op tabak of alcohol."