Vrijdag 09/06/2023

NieuwsMarktplaats

Shell mag geen seismisch onderzoek uitvoeren voor Wildkust, en ander economisch wereldnieuws

Mensen voeren actie tegen de plannen van Shell in de zee bij Zuid-Afrika. Beeld AFP
Mensen voeren actie tegen de plannen van Shell in de zee bij Zuid-Afrika.Beeld AFP
Redactie

Bij de Spaanse telecomgroep Telefónica hebben directie en vakbonden een akkoord bereikt over vrijwillig vertrek voor 2.700 werknemers, of bijna 15 procent van alle werknemers in Spanje. Het is de derde ingreep in het personeelsbestand in vijf jaar. Het bedrijf, dat in Spanje 18.500 mensen tewerkstelt, heeft te kampen met een schuldenberg van 25 miljard euro, onder meer door de concurrentie van prijsvechters op de markt. De schuldenberg werd de voorbije jaren wel al gehalveerd.

Een rechter in Zuid-Afrika heeft beslist dat olie- en gasconcern Shell geen seismisch onderzoek mag uitvoeren naar olie- en gasvoorraden voor Wildkust. Dat is een overwinning voor milieuorganisaties. “We hebben het onderzoek stopgezet terwijl we het vonnis onderzoeken”, zegt een woordvoerder van Shell. “Dergelijke studies worden al 50 jaar uitgevoerd, met meer dan 15 jaar diepgaand onderzoek. Als er levensvatbare hulpbronnen ontdekt worden op zee, kunnen die een belangrijke bijdrage leveren aan de energiezekerheid van Zuid-Afrika.”

Indonesië heeft het vliegverbod voor de Boeing 737 MAX opgeheven nu het onderzoek afgerond is en er verbeteringen zijn aangebracht. In het land gebeurde de dodelijkste crash met het probleemtoestel. Bij de crash van een 737 MAX van Lion Air kwamen in oktober 2018 alle 189 inzittenden om. Bijna vijf maanden later, in maart, stortte hetzelfde type toestel van Ethiopian Airlines neer, met 157 doden tot gevolg.

Het autodeelbedrijf Cambio heeft zijn duizendste deelwagen in Vlaanderen ingehuldigd. In september 2004 nam Cambio Vlaanderen de eerste deelauto’s in gebruik, in Gent. Zeventien jaar later is het bedrijf actief in meer dan 55 Vlaamse gemeenten, rondde het de kaap van duizend wagens en zijn er zowat 28.000 Vlaamse gebruikers. “De voorbije jaren nam het aantal gebruikers elk jaar met 20 procent of meer toe”, zegt directeur Geert Gisquière.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234