Donderdag 30/03/2023

Scouts en Chiro bezorgd over hogere GAS-boetes

"Onze groepen riskeren beboet te worden voor gewone spelactiviteiten", meent de Chiro.Beeld BELGA

Chirojeugd Vlaanderen en Scouts en Gidsen Vlaanderen zijn bezorgd omdat het kernkabinet het eens raakte over de verhoging van de maximumbedragen van de overlastboetes, de gemeentelijke administratieve sancties (GAS).

Tom Windey

Voor minderjarigen stijgen deze boetes van 125 tot hoogstens 175 euro, terwijl ze voor meerderjarigen worden opgetrokken van 250 naar 350 euro.

"We merken enorme gevaren in de GAS-reglementering", zegt Benjamin Vandervoort, nationaal secretaris van Chirojeugd Vlaanderen. "Onze jongeren worden beboet voor geluidsoverlast bij fuiven, zelfs als ze rekening houden met richtlijnen van de politie op de avond zelf. Ook bestaan er reglementen die op straat spelen en verkleed in de stad rondlopen verbieden, waardoor eigenlijk vele van onze groepen gevaar lopen om beboet te worden voor doodgewone spelactiviteiten. Hiermee straft het GAS-reglement jong zijn af, wat wij heel gevaarlijk vinden."

"We staan te springen om gehoord te worden in het GAS-debat om mee te werken aan jeugdvriendelijker en betere principes. Maar we krijgen de kans niet of worden niet gehoord", aldus Vandervoort.

"Economisch straffen"
Ook Scouts en Gidsen Vlaanderen is niet gelukkig met deze maatregel. "Ze zet negatieve tendensen in", zegt woordvoerder Jan Van Reusel. Hij wijst onder meer op de tendens om de aanwezigheid van kinderen en jongeren steeds meer te "problematiseren". "Het is vooral een tendens om kinderen en jongeren economisch te straffen, in plaats van hen te begeleiden en op te voeden. Kinderen en jongeren hebben in de eerste plaats recht op een pedagogische benadering, op coaching, beloning en aanmoediging."

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234