De mensen
Scarlett Johansson, Mako en Pini Zahavi
Bereikt dan toch schikking met Disney
Scarlett Johansson, Amerikaanse actrice
Scarlett Johansson (36) heeft een schikking getroffen met Disney. De actrice had een rechtszaak aangespannen tegen het bedrijf omdat het de film Black Widow tegelijkertijd in de bioscoop en op streamingdienst Disney+ lanceerde. Daardoor liep Johansson inkomsten mis, vond ze. Nochtans had ze volgens Disney 20 miljoen dollar voor de film gekregen. Maar daarnaast zou ze ook een deel van de box office krijgen.
Wat de schikking precies inhoudt, werd niet bekendgemaakt. Maar Johansson gaf wel aan dat ze tevreden was met de uitkomst. “Ik ben blij dat ik mijn ruzie met Disney heb bijgelegd”, liet ze weten. Alan Bergman van Disney voegde toe: “We kijken uit naar een verdere samenwerking bij verschillende nieuwe projecten, waaronder ‘Disney’s Tower of Terror’.”
Trouwt dan toch met voormalige klasgenoot
Mako, Japanse prinses
De Japanse prinses Mako (29) gaat op 26 oktober trouwen met haar vriend Kei Komuro. Mako, de oudste dochter van kroonprins Fumihito, en haar voormalige klasgenoot Kei zouden elkaar eigenlijk al in november 2018 het jawoord geven. Maar het huwelijk werd diverse keren uitgesteld. Dat kwam onder meer door een ruzie over een studielening van de ex-stiefvader van Kei. Zolang die ruzie niet was bijgelegd, kon van trouwen volgens de vader van Mako geen sprake zijn. In april dit jaar gaf Kei aan te willen schikken met zijn ex-stiefvader. Volgens Japanse media ziet het hof waarschijnlijk af van een grote publieke ceremonie vanwege de ophef over het financiële geschil.
Eerder werd bekend dat Mako afziet van de ‘afkoopsom’ die ze van de regering krijgt als ze trouwt. Japanse prinsessen krijgen traditiegetrouw zo’n 150 miljoen yen (ongeveer 1,1 miljoen euro) als ze in het huwelijk treden met een gewone burger, waardoor ze hun titel verliezen.
Is dan toch in verdenking gesteld in België
Pini Zahavi, Israëlische voetbalmakelaar
De Israëliër Pini Zahavi (77), een van de beroemdste voetbalmakelaars ter wereld, is door het gerecht in België in verdenking gesteld voor valsheid in geschrifte en gebruik van valse stukken, fraude en witwassen. Dat gebeurde in het kader van de zaak rond voetbalclub Moeskroen. Speurders hebben immers reden om aan te nemen dat via buitenlandse maatschappijen gepoogd werd te verbergen dat de club onder controle stond van Zahavi.
De speurders kregen vanuit het fiscaal paradijs Malta bezwarend materiaal dat aantoont dat Zahavi via een aantal firma’s waar hij zelf achter zat, geld in de club pompte, terwijl dat al niet meer mocht. Zahavi was onder meer betrokken bij de transfer van de Braziliaanse topspits Neymar naar Paris Saint-Germain. De speler kostte in 2017 222 miljoen euro. Zahavi zou aan die transfer zo’n 30 miljoen verdiend hebben.