Woensdag 20/11/2019

Update

Sainz wint negende etappe Dakar en nadert op Al-Attiyah

Beeld AFP

De Spanjaard Carlos Sainz (Volkswagen) heeft de negende etappe in de Dakar-rally gewonnen. Na 235 kilometer in en rond het Chileense Copiapo was Sainz 1:56 sneller dan zijn Qatarese ploegmaat Nasser Al-Attiyah.

In de stand nadert de voormalige rallykampioen tot op 3:18 van de Qatarees, die hem maandag de macht in de woestijnrally ontfutselde.
De Pool Krzysztof Holowczyc en zijn Belgische copiloot Jean-Marc Fortin (BMW) eindigden op de zesde plaats en blijven ook in de stand zesde, op 3u54:08 van Al-Attiyah. (belga/sps)

Uitslagen 9e etappe:

Auto's:
1. Carlos Sainz/Lucas Cruz (Spa/VW) de 235 km in 2u14:39
2. Nasser Al-Attiyah/Timo Gottschalk (Qat/Dui/VW) op 1:56
3. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (ZAf/Dui/VW) 9:02
4. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (Fra/BMW) 11:14
5. Mark Miller/Ralph Pitchford (VSt/ZAf/VW) 14:52
6. Krzysztof Holowczyc/Jean-Marc Fortin (Pol/Bel/BMW) 17:05
7. Alfie Cox/Jurgen Schrodeur (ZAf/Dui/Nissan) 28:07
8. Guillherme Spinelli/Youssef Haddad (Bra/Mitsubichi) 29:32
9. Christian Lavieille/ Jean-Michel Polato (Fra/Nissan) 29:55
10. Ricardo Leal Dos Santos/Paulo Fiuza (Por/BMW) 36:55
...
41. Koen Wauters/Tom De Leeuw (Bel/Toyota) 3u11:13

Nog niet aangekomen:
Peter Merceij/Katrien Boussier (Ned/Bel/Desert Warrior)
Alain Leplat/Arnaud Dubrisay (Bel/Fra/Bowler)

Stand:
1. Nasser Al-Attiyah/Timo Gottschalk (Qat/Dui/VW) in 30u56:25
2. Carlos Sainz/Lucas Cruz (Spa/VW) op 3:18
3. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz (ZAf/Dui/VW) 55:51
4. Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (Fra/BMW) 1u42:48
5. Mark Miller /Ralph Pitchford (VSt/ZAf/VW) 2u45:19
6. Krzysztof Holowczyc/Jean-Marc Fortin (Pol/Bel/BMW) 3u54:08
7. Ricardo Leal Dos Santos/Paulo Fiuza (Por/BMW) 5u26:28
8. Christian Lavieille/ Jean-Michel Polato (Fra/Nissan) 5u52:54
9. Guillherme Spinelli/Youssef Haddad (Bra/Mitsubichi) 6u01:24
10. Matthias Kahle/Thomas Schuenemann (Dui/SMG) 7u43:06
...
31. Koen Wauters/Tom De Leeuw (Bel/Toyota) 30u40:36

Motorrijders:
Uitslag 9e etappe:
1. Jonah Street (VSt/Yamaha) in 235 km in 3u06:56
2. Frans Verhoeven (Ned/BMW) op 3:38
3. David Casteu (Fra/Sherco) 3:40
4. Gérard Farres Guell (Spa/Aprilia) 4:30
5. Jordi Viladoms (Spa/Yamaha) 5:46
6. Daniel Gouet (Chl/Honda) 6:02
7. Cyril Despres (Fra/KTM) 6:03
8. Pal Anders Ullevalseter (Noo/KTM) 6:59
9. Marc Coma (Spa/Ktm) 7:08
10. Francisco Lopez (Chl/KTM) 7:53
...
72. Frank Verhoestraete (Bel/Aprilia) 1u16:38
75. Simon Tampaxis (Bel/Sherco) 1u23:36

Stand:

1. Marc Coma (Spa/Ktm) in 35u32:56
2. Cyril Despres (Fra/KTM) op 8:14 (10:00 straf)
3. Francisco Lopez (Chl/KTM) 23:33
4. Helder Rodrigues (Por/Yamaha) 1u01:51
5. Ruben Faria (Por/KTM) 1u 21:20 (1:00)
6. Pal Anders Ullevalseter (Noo/KTM) 2u02:17
7. Juan Pedrero Garcia (Spa/KTM) 2u04:44 (4:00)
8. Quinn Alexis Cody (VSt/Honda) 2u39:40
9. Jean De Azevedo (Bra/KTM) 2u42:55 (10:00)
10. Ivan Jakes (Slk/Yamaha) 2u57:32
...
28. Frank Verhoestraete (Bel/Aprilia) 7u37:59 (5:30)
94. Simon Tampaxis (Bel/Sherco) 34u56:59 (16u30)

Vrachtwagens:
Uitslag:
1. Firdaus Kabirov/Aydar Belayev/Andrey Mokeev (Rus/Kamaz) de 235 km in 2u45:21
2. Vladimir Chagin/Sergey Savostin/Ildar Shaysultanov (Rus/Kamaz) op 7:38
3. Eduard Nikolaev/Viatcheslav Mizyukaev/Vladimir Rybakov (Rus/Kamaz) 14:50
4. Pep Vila/Moi Torrallardona/Peter Van Eerd (Spa/Spa/Ned/Iveco) 28:30
5. Franz Echter/Detlef Ruf/Artur Klein (Dui/Kamaz) 29:15
...
8. Hugo Duisters/Yvo Geusens/Marcel Van Melis (Bel/Iveco) 37:05
10. Marcel van Vliet/Serge Bruynkens/Bernard der Kinderen (Ned/Bel/Ned/MAN)55:52
12. Martin Van den Brink/Martien Hol/Peter Willemsen (Ned/Ned/Bel/Ginaf) 1u10:15

Nog niet aangekomen:
Paul Verheyden/Thijs Daandels/Dirk Christiaan Zegers (Bel/Ned/Ned/Daf)
François Verbist/Jurgen Damen/Milko Laukamp (Bel/Bel/Dui/MAN)

Stand:
1. Firdaus Kabirov/Aydar Belayev/Andrey Mokeev (Rus/Kamaz) in 35u30:48
2. Vladimir Chagin/Sergey Savostin/Ildar Shaysultanov (Rus/Kamaz) op 4:11
3. Eduard Nikolaev/Viatcheslav Mizyukaev/Vladimir Rybakov (Rus/Kamaz) 2u03:51
4. Ales Loprais/Milan Holan/Josef Kalina (Tsj/Tatra) 3u14:58
5. Franz Echter/Detlef Ruf/Artur Klein (Dui/Kamaz) 3u55.40
...
9. Marcel van Vliet/Serge Bruynkens/Bernard der Kinderen (Ned/Bel/Ned/MAN) 9u41:07
12. Martin Van den Brink/Martien Hol/Peter Willemsen (Ned/Ned/Bel/Ginaf)14u29:38
18. Hugo Duisters/Yvo Geusens/Marcel Van Melis (Bel/Iveco) 22u48:26 (13u00 straf)

Beeld AFP
Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234