Zondag 28/05/2023

NieuwsRusland

▶ Russische politie pakt ‘grootmoeder van de oppositie’ op tijdens protestactie in Sint-Petersburg

Kunstenares en activiste Yelena Osipova werd tijdens een eerdere demonstratie al eens opgepakt. Beeld Photo News
Kunstenares en activiste Yelena Osipova werd tijdens een eerdere demonstratie al eens opgepakt.Beeld Photo News

De Russische politie heeft in Sint-Petersburg bij een demonstratie tegen de oorlog in Oekraïne ook Yelena Osipova opgepakt. Twee agenten namen de bejaarde vrouw bij de armen om haar af te voeren. Osipova is beroemd in Rusland. Medeactivisten noemen haar de ‘grootmoeder van de oppositie’.

Redactie en JV

▶ Bekijk hier beelden van de arrestatie van Yelena Osipova:

Yelena Osipova is een kunstenares en activiste. Ze zou het beleg van Sint-Petersburg (toen nog Leningrad) tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben overleefd. De Russen kennen haar als de vrouw die al twee decennia haar stem laat horen tegen het beleid van Poetin. Ze ging in oktober 2002 voor het eerst mee protesteren, toen tegen Poetins gewelddadige aanpak van de Tsjetsjeense gijzeling in het Doebrovkatheater in Moskou.

Bij demonstraties toont Osipova borden met eigen werk. In 2007 werd ze voor het eerst gearresteerd. De beelden van haar laatste arrestatie gisteren in Sint-Petersburg gaan viraal op sociale media.

In Rusland steken protesten de kop op tegen de oorlog van president Vladimir Poetin tegen Oekraïne. De Russische politie pakte, volgens mensenrechtenorganisatie OVD-Info, sinds het begin van die oorlog een week geleden al meer dan 6.500 demonstranten op.

Lees ook

Professor Hendrik Vos: ‘Eigenlijk kan Poetin niet winnen’

Stilaan worden de contouren van Poetins nieuwe ‘Novorossija’ duidelijk

Volg de belangrijkste ontwikkelingen over de oorlog tussen Rusland en Oekraïne in onze liveblog

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234