NieuwsCoronavirus
Ruim 200 leerlingen lagere scholen vandaag getest in Wommelgem
Alle 550 leerlingen uit lagere scholen in Wommelgem zijn opgeroepen om zich vandaag te laten testen. Zo’n 200 kinderen kwamen ook opdagen. De aanleiding vormt een recente uitbraak in Go! De Boomgaard, die op slot ging. ‘Door te testen willen we net de scholen en buitenschoolse kinderopvang open kunnen houden’, zegt Wommelgems burgemeester Frank Gys (N-VA).
In basisschool De Boomgaard bleken 25 leerlingen verspreid over alle leerjaren besmet. De school blijft nog dicht tot aan de herfstvakantie. De drie andere basisscholen in Wommelgem blijven open. Al besloot de gemeentelijke crisiscel in overleg met de eerstelijnszone, het Agentschap voor Zorg en Gezondheid, het CLB, de directie van de basisscholen en het kabinet van gouverneur Cathy Berx wel alle 550 leerlingen van de lagere scholen te laten testen.
Vanaf maandag zijn mondmaskers aan de schoolpoort en de buitenschoolse kinderopvang voor de ouders verplicht. “We zitten met een ontzettende stijging van cijfers bij ons. De helft daarvan is terug te brengen tot de leeftijdsgroep 6- tot 12-jarigen”, vertelt de burgemeester in VTM Nieuws.
Besmettingen detecteren
Vrijetijdscentrum Brieleke doet zaterdag dienst als testcentrum. Alle kinderen tussen zes en twaalf kregen een oproepingsbrief via de scholen. Komen is niet verplicht. “We hopen wel op een grote respons. De ervaring leert ook dat er vrij veel wordt op ingegaan”, aldus burgemeester Gys.
Of alle scholen op slot gaan als er meer besmettingen aan het licht komen? “Nee, dat is niet de bedoeling. Het is de bedoeling dat we straks uit die testen gaan zien of er kinderen zijn die misschien weinig symptomen hebben, maar wel besmettelijk zijn. Als dat het geval is, kan je proberen die kinderen in quarantaine zetten om de andere klassen, scholen en buitenschoolse opvang echt wel open te houden.”
De resultaten worden zondagavond verwacht.