Maandag 18/10/2021

Ronde van Wallonië start morgen in Moeskroen

null Beeld UNKNOWN
Beeld UNKNOWN

De Ronde van Wallonië 2010 gaat morgen van start in Moeskroen en eindigt vier dagen later in Lontzen-Welkenraedt. Op de deelnemerslijst staan zeventien ploegen met elk zeven renners.

In de vijf etappes van de ronde wordt Wallonië van west naar oost doorkruist. "Onze wedstrijd wil alle Waalse regio's en provincies in de bloemetjes zetten", zegt Yves Vanassche, het hoofd van de TRW Organisation. "In de vierde etappe, de koninginnenrit, doen de renners tussen Vielsalm en Villers-le-Bouillet enkele bekenden van Luik-Bastenaken-Luik aan: de Aisomont, Stockeu, Rosier, Vecquée, Thiers de Forges..."

8 ProTour-ploegen
Onder de zeventien deelnemende teams zijn acht ProTour-ploegen (Omega Pharma-Lotto, Quick Step, Française des Jeux, AG2R, Radioshack, Katusha, Sky, Rabobank), acht continentale profteams (B-Box Bouygues Télécom, BMC, Saur-Sojasun, Landbouwkrediet, Vacansoleil, Topsport Vlaanderen, Acqua & Sapone) en één continentaal niet-professioneel team (Verandas Willems).

Rechtstreeks op tv
De Fransman Julien El Farès (Cofidis), momenteel actief in de Tour, was vorig jaar de eindwinnaar. De laatste Belg op de erelijst is Axel Merckx in 2000. De RTBF zal de twee laatste etappes rechtstreeks uitzenden.

Het programma:
24/07 Moeskroen - Lessen (184,4 km)
25/07 's-Gravenbrakel - Saintes (201,8 km)
26/07 Andenne - Hotton (180,2 km)
27/07 Vielsalm - Villers-Le-Bouillet (168 km)
28/07 Chaudfontaine - Lontzen-Welkenraedt (161,3 km).

Deelnemerslijst (117 renners, 18 ploegen):
Cofidis (Fra)
1 Mickaël Buffaz (Fra)
2 Rémi Cusin (Fra)
3 Tony Gallopin (Fra)
4 Jens Keukeleire (Bel)
5 Arnaud Labbe (Fra)
6 Romain Zingle (Bel)
7 Nico Sijmens (Bel)

AG2R La Mondiale (Fra)
11 Julien Berard (Fra)
12 Cyril Dessel (Fra)
13 Hubert Dupont (Fra)
14 Ben Gastauer (Lux)
15 Kristof Goddaert (Bel)
16 Nicolas Rousseau (Fra)
17 Ludovic Turpin (Fra)

Française des Jeux (Fra)
21 Olivier Bonnaire (Fra)
22 Mikael Cherel (Fra)
23 Arnaud Gerard (Fra)
24 Thimothy Gudsell (N-Z)
25 Gianni Meersman (Bel)
26 Yoann Offredo (Fra)
27 Arthur Vichot (Fra)

Omega-Pharma Lotto (Bel)
31 Jan Bakelandts (Bel)
32 Glenn D'Hollander (Bel)
33 Christophe Brandt (Bel)
34 Olivier Kaisen (Bel)
35 Greg Van Avermaert (Bel)
36 Jelle Vanendert (Bel)
37 Jurgen Van Goolen (Bel)

Quick Step (Bel)
41 Addy Engels (Ned)
42 Kevin Van Impe (Bel)
43 Matteo Tosatto (Ita)
44 Kevin Hulsmans (Bel)
45 Stijn Devolder (Bel)
46 Andreas Stauff (Dui)
47 Wouter Weylandt (Bel)

Rabobank (Ned)
51 Jos Van Emden (Ned)
52 Rick Flens (Ned)
53 Bauke Mollema (Ned)
54 Nick Nuyens (Bel)
55 Tom Stamsnijder (Ned)
56 Graem Brown (Aus)
57 Dennis Van Winden (Ned)

Sky (GBr)
61 Kurt-Asle Arvesen (Nor)
63 Russell Downing (GBr)
64 Mathew Hayman (Aus)
65 Greg Henderson (N-Z)
66 Nicolas Portal (Fra)

Team Katusha (Rus)
71 Marco Bandiera (Ita)
72 Mikhaylo Khalilov(Oek)
73 Luca Mazzanti (Ita)
74 Danilo Napolitano (Ita)
75 Evgeny Petrov (Rus)
76 Filippo Pozzato (Ita)
77 Maxime Vantomme (Bel)

Team Radioshack (VSt)
81 Sam Bewley(N-Z)
82 Geoffroy Lequatre(Fra)
83 Jason McCartney (VSt)
84 Sébastien Rosseler (Bel)
85 Bjorn Selander (VSt)
86 Gert Steegmans (Bel)
87 Tomas Vaitkus (Lit)

Acqua & Sapone (Ita)

91 Dario Andriotto (Ita)
92 Massimo Codol (Ita)
93 Stefano Garzelli (Ita)
94 Reinier Honig (Ned)
95 Ruggero Marzoli (Ita)
96 Simone Masciarelli (Ita)
97 Andrea Masciarelli (Ita)

BBOX Bouygues Telecom (Fra)
101 Mathieu Claude (Fra)
102 Damien Gaudin (Fra)
103 Yohann Gene (Fra)
104 Said Haddou (Fra)
105 Laurent Lefevre (Fra)
106 Guillaume Le Floch (Fra)
107 Perrig Quemeneur (Fra)

BMC Racing Team (VSt)
111 Chris Barton (VSt)
112 Martin Kohler(Zwi)
113 Alexander Kristoff (Nor)
114 Jeffry Louder (VSt)
115 John Murphy (VSt)
116 Danilo Wyss (Zwi)
117 Chris Butler (VSt)

Landbouwkrediet (Bel)
121 Bert De Waele (Bel)
122 Davy Commeyne (Bel)
123 Sébastien Delfosse (Bel)
124 Benjamin Gourgue(Bel)
125 Bert Scheirlinckx (Bel)
126 Geert Verheyen (Bel)
127 Dirk Bellemakers (Ned)

Saur Sojasun (Fra)
131 Jimmy Engoulvent(Fra)
132 Jérémie Galland(Fra)
133 Jonathan Hivert (Fra)
134 Guillaume Levarlet (Fra)
135 Laurent Mangel (Fra)
136 Rony Martias (Fra)
137 Julien Simon (Fra)

Topsport Vlaanderen (Bel)
141 Thomas De Gendt (Bel)
142 Geert Steurs (Bel)
143 Johan Coenen(Bel)
144 Kris Boeckmans (Bel)
145 Steven Van Vooren (Bel)
146 Pieter Vanspeybrouck (Bel)
147 Kristof Vandewalle (Bel)

Vacansoleil (Ned)
151 Borut Bozic(Sln)
152 Gorik Gardeyn (Bel)
153 Björn Leukemans (Bel)
154 Marco Marcato (Ita)
155 Alberto Onagarato (Ita)
156 Frederik Veuchelen (Bel)
157 Lieuwe Westra (Ned)

Verandas Willems (Bel)
161 Stefan Van Dijk (Ned)
162 Grégory Habeaux (Bel)
163 Thomas Degand (Bel)
164 Andy Cappelle (Bel)
165 Kevin Van Melsen (Bel)
166 Fabio Polazzi (Bel)
167 James Vanlandschoot (Bel). .

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234