Video
Ronaldo verpest eerbetoon aan Cruijff met late winning goal
Real Madrid heeft een domper gezet op het indrukwekkende eerbetoon van FC Barcelona aan Johan Cruijff. De 'Koninklijke' beslechtte in een boeiende tweede helft de Clásico met 1-2 in zijn voordeel. Ronaldo haalde kort voor tijd de trekker over in een fase dat de Madrilenen nadrukkelijk voor de zege gingen. Door zijn overwinning nadert Real in het klassement tot op zeven punten van zijn aartsrivaal. Te laat om nog een gooi te doen naar de landstitel. Voldoende om de 0-4 afstraffing uit de heenmatch weg te spoelen.
Prachtig eerbetoon voor Johan Cruijff, voor de aftrap van deze Clásico. Een reuzentifo met het opschrift 'Gracies Johan', het clublied dat - voor de gelegenheid a capella - door 80.000 kelen uit volle borst wordt meegezongen. Jordi Cruijff die samen met vele anderen een traan wegpinkt bij de minuut stilte voor zijn vader, jammerlijk verstoord door enkele barbaren op de tribunes.
Emo-momenten genoeg voor er één bal rolde. Met wat óp het veld gebeurde, bleven we in het eerste bedrijf een beetje op onze honger zitten. Ondanks het razende tempo dat Barça bij momenten ontwikkelde en Real naar adem deed happen. Suarez trapte vroeg in de wedstrijd een gat in de lucht toen de bordjesman de '1'-knop al half had ingedrukt. Rakitic verplichtte Navas tot een puike redding. Schoten van Alves en Benzema kozen voor het wijde luchtruim.
En dan waren er nog twee akkefietjes. Suarez kwam weg met geel voor een slag in het gezicht van Pepe, waar rood op zijn plaats was geweest. Vlak voordien schreeuwde heel Camp Nou om een strafschop toen Ramos eerst (lichtjes) de bal raakte en vervolgens Messi over de knie legde. Ref Hernandez wuifde de orkaan aan protest stoïcijns weg.
Slechts acht van de 231 Clásico's eindigden zonder goals, zo leerden ons de statistieken. Weinig waarschijnlijk dat de 0-0 van halfweg zou blijven staan. Navas hield de blanke score nog even op het bord met een sublieme redding bij een plaatsbal van Messi. Een minuut later was het toch raak. Piqué was Pepe te snel af en versloeg de Real-doelman met een rake kopbal. Lang kon Barça niet genieten van zijn voorsprong. Kroos bediende Benzema, die met een knappe omhaal voor evenwicht zorgde.
Real rook bloed en ging ijverig op zoek naar meer. Bale zag een kopbalgoal onterecht afgekeurd. Dat Jordi Alba niet hoger kon springen, kon je de Welshman bezwaarlijk verwijten. Ronaldo trof vervolgens de lat, waarna Ramos het moment gekomen achtte om zijn ploeg in de steek te laten. De Real-kapitein pakte een domme tweede gele kaart - dat had overigens al veel eerder gekund. Real met zijn tienen, maar dat kon de 'Koninklijke' niet deren. Bale vond Ronaldo aan de tweede paal en die toonde geen genade. Leuk voor Zinédine Zidane, die daarmee als speler én als coach kon triomferen in Camp Nou. Enkel Alfredo Di Stefano en Vicente Del Bosque gingen 'Zizou' vooraf. Barça van zijn kant zag vanavond zijn recordreeks van 39 ongeslagen duels op rij ten einde lopen.
Cristiano Ronaldo just couldn¿t wait, could he? (¿¿ @realmadriden) pic.twitter.com/MrYmMYTZPn
— Bleacher Report UK (@br_uk) 1 april 2016
Won at Camp Nou for Real Madrid as player and manager:
— MisterChip (English) (@MisterChiping) 1 april 2016
> Alfredo di Stéfano
> Vicente del Bosque
> ZINEDINE ZIDANE