Donderdag 08/06/2023

NieuwsRamadan

Ramadan eindigt vandaag met Suikerfeest

Moslims zijn bijeen in de moskee voor het feestgebed tijdens het Suikerfeest na de islamitische vastenperiode.  Beeld ANP
Moslims zijn bijeen in de moskee voor het feestgebed tijdens het Suikerfeest na de islamitische vastenperiode.Beeld ANP

De ramadanmaand voor de moslimgemeenschap in ons land eindigt vandaag, op de dag van het Suikerfeest of Eid-al-Fitr. Al zal dat door de coronacrisis opnieuw zonder grote familiale samenkomsten gevierd worden.

Redactie

De beslissing om de ramadan vandaag te beëindigen komt er na een beslissing van de Raad der Theologen, die aan het Executief van de Moslims in België (EMB), het vertegenwoordigend orgaan van de moslims in ons land, verbonden is.

EMB-voorzitter Mehmet Üstün herinnert eraan dat het einde van de ramadan zonder grote familiale samenkomsten zal worden gevierd, net als vorig jaar. Ook wijst het EMB op de regels die de regering ingesteld heeft vanwege de coronapandemie. Zo zijn twee dichte contacten naast het gezin toegelaten binnen. Buiten zijn tien contacten mogelijk, behalve tussen middernacht en 5 uur. Dan geldt een samenscholingsverbod, waarbij niet meer dan drie personen zich samen mogen verplaatsen in de openbare ruimte.

Het EMB zegt nog solidair te zijn met iedereen die het Suikerfeest zal vieren zonder hun dierbaren te kunnen ontmoeten. “Zorg voor uzelf en de anderen”, aldus de voorzitter.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234