Qualifiers doen het goed in Stanford
Dominika Cibulkova heeft voor de verrassing van de tweede dag van het WTA-toernooi van Stanford gezorgd. Dat deed de Slowaakse door Nadia Petrova, als zevende geplaatst op het Californische toernooi, te verslaan: 6-4, 3-6, 6-3. Ook de Canadese Alexandra Wozniak rekende af met een geplaatste speelster. Francesca Schiavone (8) ging in drie sets ten onder tegen de qualifier: 2-6, 6-3, 6-2.
Ook Dulko out
De speelsters die via het kwalificatietoernooi waren doorgedrongen tot het hoofdtoernooi deden het vannacht sowieso goed in Stanford. De 15-jarige Portugese Michelle Larcher de Brito versloeg Gisela Dulko. De Argentijnse moest in een gelijkopgaande partij buigen voor het talent van de Portugese: 7-5, 7-6 (7/1).
Mirza onderuit
De Britse Anne Keothavong bereikte ten koste van Sania Mirza de tweede ronde. Nadat de Indiase de eerste set in tiebreak verloor, was haar verzet gebroken: 7-6 (7/4), 6-1. Lucky Loser Samantha Stosur maakte de verrassingen compleet. De Australische, die mocht meedoen omdat Lindsay Davenport geblesseerd is, won van Anastasia Rodionova uit Rusland: 6-3, 6-1. (novum/odbs)