NieuwsTelecom
Proximus wil met Coucke van Durbuy een ‘5G-labo’ maken
Telecomoperator Proximus wil in samenwerking met La Petite Merveille, het toerismebedrijf van zakenman Marc Coucke en diens zakenpartner Bart Maerten, de netwerkdekking in Durbuy opkrikken. In eerste instantie willen ze de 3G- en 4G-dekking verbeteren en later moet 5G volgen, als een van de eerste gemeenten in Wallonië.
“Durbuy wordt een klein laboratorium van alles wat we nationaal willen doen”, zei Proximus-topman Guillaume Boutin tijdens de voorstelling in Durbuy. De beste connectiviteit met de beste technologie, klonk het. Hij wil 5G en het vaste glasvezelnetwerk (fiber) uitrollen in het ‘kleinste stadje ter wereld’. “Durby wordt een van de eerste gemeenten in Wallonië met 5G.”
De nieuwste generatie supersnel mobiel internet zal er komen in de oude stad en in toerismepark Adventure Valley, eens de regulator het licht op groen zet. Durbuy en Proximus vertrouwen erop dat de nodige vergunningen in de nabije toekomst toegekend worden, valt ook te lezen in een persbericht.
Coucke onderstreepte bij de voorstelling de toeristische sterke punten van Durbuy. “Maar connectiviteit is een van de elementen waar nog veel verbetering nodig is.” Hij wil het met project het ‘servicegehalte’ voor de bezoekers verhogen op verschillende vlakken.
Zo moet een betere netwerkdekking allereerst de bereikbaarheid verhogen. De dekking laat er nu vaak te wensen over: het signaal kan zwak zijn, of in sommige gebieden is er geen bereik. Beide partners zien dan allerhande toepassingen en hameren daarbij op innovatie. ‘Crowd management’ in de kleine stad wordt aangehaald, of digitale betalingen bij de lokale handelaars die vlotter moeten verlopen. Ook opperen ze het idee van virtualrealitytoepassingen op toeristisch vlak. Een betere dekking moet ook de veiligheid verhogen, omdat de bezoeker nu bijvoorbeeld niet overal de hulpdiensten kan bellen.
Heel concreet waren de plannen en de samenwerking nog niet. Teams van Proximus en La Petite Merveille zullen in de toekomst nog veel brainstormen, klonk het onder meer. En financiële details werden niet vrijgegeven.