Donderdag 24/10/2019

Programma ZuiderZinnen2009

13.00Aankondiging festivalOpening door Raymond van het Groenewoud ‘Rx4’14.40Tom Van Bauwel15.00Johan Verminnen15.20Nigel Williams15.45Uitreiking wedstrijd Nationale Loterij15.50Marcel Vanthilt16.10Ingrid Vanderveken, Rebecca Stradiot & Le Trio Perdu16.35An Nelissen17.00John SchoorlFred Papenhove17.45Jacko Bond 18.25Mitta van der Maat19.00Mira

14.30Jan Hautekiet & Rick de Leeuw15.00Naema Tahir15.10‘Annie M.G. Schmidt voor volwassenen!’ van Katelijne Verbeke en Els Dottermans (muziek: Nick Timmermans)15.30Antje De Boeck, Rony Verbiest en Werner Lausher16.00Saskia de CosterPeter Terrin16.30Antje De Boeck, Rony Verbiest en Werner Lausher17.00Abdelkader Benali Jeroen Olyslaegers17.30Stan Lauryssens

15.00Kristien Hemmerechts & Bernard Dewulf15.30Diane Broeckhoven & Jean-Paul Mulders16.10Rascha Peper16.30Ludo Schildermans

15.00Violet (strijkorkest met jongeren)

15.00Geert Beullens Baron von Munchhausen

14.00Gerrit Komrij 14.30Abdelkader Benali15.00Remco Campert15.45Bart Koubaa16.15Naema Tahir16.35Rense Sinkgraven16.55Herman Koch17.20P.F. Thomése17.45Ramsey Nasr

14-16.00 Jibbe Willems, Barbara Claes en Nico Boon bloemlezen uit hun werk en inspiratiebronnen en geven hun antwoord op de vraag ‘Moeder waarom lezen wij?’

14.00Patrick Janssens14.15Bernard Dewulf & Kristien Hemmerechts 14.45Luk Wyns15.15Luc De Vos15.45Freddy Michiels16.20Marcel Vanthilt16.30Johan Verminnen17.00Rense Sinkgraven17.15 Vitalski en Bart Van Loo

14.30 Freddy Michiels15.00Venijnig gebroed - Dichterscollectief16.00Koen Stassijns16.15Pat Donnez16.45Peter Terrin17.00Erik Vlaminck

14.00Ernst Löw14.25Luc HuybrechtsGeert van IstendaelBenno BarnardKoen StassijnsKurt Van EeghemTom Van Bauwel15.00Chris Lomme15.20Rob Schouten15.35Gwij Mandelinck15.50Stijn Vranken16.00Bart Moeyaert

14.00Robert Vuijsje14.30Ludo SchildermansJoost VandecasteelePia De Jong15.00Steph Goossens15.20Frappant TXT 2008, met: Sylvie MarieRaf SwiggersChristoffel HendrickxEva-Marie Van Acker16.00Paul Baeten GrondaMarcel VanthiltAxel Daeseleire

14.00Wim De Bie14.30Moskou-NewYork (SalomeeSpeelt met Han Kerckhoffs, Noémi Schlosser en Enigma)15.00Bart MoeyaertBart Koubaa15.30Jeroen OlyslaegersChristophe VekemanTom Naegels16.15Moskou-NewYork (SalomeeSpeelt met Han Kerckhoffs, Noémi Schlosser en Enigma)

14.00Allie Sees (singer-songwriter Lut Van Nooten)14.30Andy Fierens 15.00Wim de Bie15.30Joost Vandecasteele16.00Sylvie Marie16.30Gwij Mandelinck17.00Paul Baeten Gronda

14.00Luc De VosSaskia De Coster14.30Herman Koch14.50Robert Vuijsje15.10P.F. Thomése15.30Rick de Leeuw16.00Elvis PeetersChristophe Vekeman16.30 Vitalski en Bart Van Loo 17.00Luk Wyns

Theaterzaal Presentatie: Roland Van Rillaer14.00Hilde Frateur en de Kleine Bootcompagnie (vanaf 6 jaar)14.30Marc Tijsmans: Wiet Waterlanders Trilogie (vanaf 10 jaar)15.00Marc de Bel en Jan de Smet: JAMAJAMA-voorstelling 16.00Gerda Dendooven: Hoe het varken aan zijn krulstaartje kwam (vanaf 4 jaar)16.30Annemie Berebrouckx: Jules zoekt mama (vanaf 3 jaar)17.00André Sollie: De Zomerzot (vanaf 5 jaar) Klaslokaal beneden14-15.00Veronique Puts workshop met kindjes rond tekenen en illustreren (vanaf 5 jaar)Eurithmiezaal, 3de verdieping14.00Poëzie en film: leerlingen uit het 4e middelbaar en recente oud-leerlingen van de Rudolf Steinerschool brengen zelfgeschreven poëzie! Aansluitend volgt er een filmvoorstelling van een voordrachtavond op school, gerealiseerd door videokunstenaar Julia Maria Bollansée.

SMELTENDE GEDACHTEN14-18.00duur: 10'

‘Geschreven en gespeeld’, documentaire met o.a. Dimitri Leue, Pieter EmbrechtsDoorlopend in de foyer van 12-17.00

14.00-Dichters:17.00Daniel TuyizereEvans EguavoenPablo BlackGerardo SalinasGuliana ChirinosEva VergaelenWilfried DefilletMuzikaal intermezzo: Araik Akopian

14.00Rob Schouten14.20Stan Lauryssens15.00Erik Vlaminck16.00Mira16.30Frank Boeijen17.00Nigel Williams en Philippe Geubels17.30Pia de JongBenno BarnardGeert van IstendaelKoen Stassijns18.10Fred PapenhoveJohn Schoorl18.30Aafke Bruining19.00Allie Sees (singer-songwriter Lut Van Nooten)19.30Jacko Bond

Presentatie en dichterlijke omlijsting: Vincent Van Meenen14.00Elvis PeetersJoost VandecasteeleErik Vlaminck15.00Frank Boeijen15.40Hilde van Mieghem16.00Harry Happel Trio, featuring Rony Verbiest

14.00Gwij MandelinckPaul Baeten Gronda14.30Diane Broeckhoven & Jean-Paul Mulders15.00Saskia De Coster15.45Steph Goossens

15.00Gerrit Komrij15.30Luc Boudens16.00André Sollie16.30Maud Vanhauwaert16.45Tanguy Ottomer

14.00De Muzevaldichters

13.00Genootschap Paul Van Ostaijen: muziek + poëzie13.45Sonia Nys: poëzie14.00Inneke23&The LipstickPainters: muziek14.30Bart Hannah: poëzie14.45Mary Duyvelaar (Liseuse Fabuleuse): poëzie15.00Frank De Vos: muziek + poëzie15.30Sabine De Vos & Cunina.org: voorlezen15.45Tony Rombouts: poëzie16.00Lut Van Noten: muziek16.30Pierre Maguy: poëzie16.45Guy Van Hoof: poëzie17.00Paul D’Hollander: muziek17.30Vera De Brauwer: poëzie17.45Erwin Van Massenhove: poëzie18.00EPS Equal People Squad: muziek + poëzie18.30Genootschap Paul Van Ostaijen: muziek + poëzie

9.00-17.00Beleef een roman in het station: Herman Brusselmans schrijft in hoge snelheid aan de allereerste literaire stationsroman

14.00Christophe Vekeman14.30Rascha Peper15.00Peter Terrin15.15Maud Vanhauwaert15.30Elvis Peeters16.00Pia de Jong

Presentatie en dichterlijke omlijsting: Floris Schillebeeckx14.00Luc BoudensSylvie Marie14.30Ingrid Vanderveken Rebecca Stradiot & Le Trio Perdu15.00An Nelissen: ‘Obsceen’15.30Stan Lauryssens17.00Ernst Löw

Muziek: Trijn Janssens en de Lange Wapperettes14.00Riske Lemmens (tent)15.00Joke van Leeuwen (tent)16.00An Melis (hoofdpodium)17.30Sofie Dykmans (hoofdpodium)

met Les Liseuses Fabuleuses & vriendenVertrek: ponton Steenplein om 10.00, 13.00 en 16.00Terugvaart vanuit Lillo om 11.30, 14.30 en 18.00Stemmige boekenmarkt Kazerneplein: boekenkraampjesKruitmagazijn: boekenantiquairs, boekbinden en restaureren van oude boekenSchrijverspodium13.30 - 14.30 - 15.30 - 16.30: interview en fragmentenmomentGasten: o.a. Centrum voor Gebarentaal en Danielle Krekels (Core Talents)KazemattenUnieke voorleessessies in de voormalige officierswoning 13.00 Tom Naegels15.00 Daniëlle DergentSint-Benedictus KerkTentoonstelling van de Polderse Cultuur KringPoldermuseum‘Moeder waarom lezen wij’: literaire zoektocht RuilbibliotheekTijdens Lillo Boekendorp kan je er ook werken aanschaffenDe Poesje van Lillo Boekendorpludieke mimespelen aan de achterdeur van het Kruitmagazijn naast het mooiste urinoir van LilloDe fanfare van Lillo Statie Gare: rondgang door Lillo Fort

Prijs:

Met een Mobiliteitsbiljet van de NMBS kunt u gratis ZuiderZinnen bezoeken. Zorg ervoor dat u op tijd bent, want voor de binnen-podia geldt ‘vol is vol’.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234