Dinsdag 06/06/2023

NieuwsBrandstofprijzen

Prijzen aan de pomp zakken andermaal

null Beeld ANP / EPA
Beeld ANP / EPA

Benzine en diesel zijn vanaf woensdag tot 7 à 8 cent goedkoper per liter. Dat blijkt uit de nieuwe maximumprijzen die de federale overheidsdienst Economie dinsdag heeft bekendgemaakt.

IRY

Voor een liter diesel (B7) daalt de maximumprijs met 7 cent tot 1,947 euro. Dat betekent dat je vanaf woensdag voor een tank van 45 liter 87.615 euro betaalt in plaats van 90,765 euro, wat vandaag het geval is.
Dit komt neer op een prijsverschil van 3,15 euro.

De prijs van benzine 95 (E10) zakt met 8,2 cent tot 1,807 cent per liter, wat ervoor zorgt dat je voor 45 liter 81,315 euro betaalt. Vandaag betaal je voor diezelfde hoeveelheid 85,005 euro.
Dit betekent een prijsverschil van 3,69 euro.

Voor 45 liter benzine 98 (E5) betaal je vanaf woensdag 93,825 euro, aangezien die prijs zal dalen met 5,1 cent tot 2,085 euro. De huidige prijs is 96,12 euro.
Dit vertaalt zich in prijsverschil van 2,30 euro.

Het gaat om de laagste prijzen sinds eind april voor benzine 98 en sinds eind mei voor benzine 98 en diesel. De brandstofprijzen zijn al maandenlang torenhoog, wegens de economische heropleving na de coronacrisis en de Russische invasie van Oekraïne eind februari. De dieselprijs piekte midden maart op 2,286 euro per liter, in juni bereikten benzine 95 en 98 met 2,155 en 2,402 euro per liter recordstanden.

In maart voerde de federale regering een tijdelijke verlaging door van de accijnzen op brandstoffen. Zonder die korting zouden de prijzen nog hoger liggen.

Voorts daalt onder meer nog de prijs van stookolie (50s) met 8,7 cent per liter. Voor bestellingen vanaf 2.000 liter betalen consumenten maximaal 1,1859 euro per liter.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234