Dinsdag 19/01/2021

Interview

Preud’homme: ‘Na onze match is Clement misschien nerveus’

Club Brugge-coach Philippe Clement en Standard-coach Michel Preud’homme.Beeld Photo News

‘Waarom mogen wij niet wat Club zelf ook doet?’ Coach Michel Preud'homme bijt van zich af na het prikje van Club-trainer Philippe Clement over de strikte organisatie van Standard zondag. En hij zet zelf de zaken ook op scherp.

Preud'homme installeert zich knus in een zeteltje op het persmoment voor het duel tegen Waasland-Beveren vandaag. Soms is hij een open boek, je ziet het aan zijn gezicht dat hij relaxed is. Het goede humeur staat niet los van het gebalde drieluik in de competitie dat Standard goed doorstond: de 2-2-comeback op Antwerp, de kleine zege tegen Genk en zondag het gelijkspel op Club. Nadien leek het alsof de leerling - Clement was enkele jaren geleden assistent van Preud'homme bij blauw-zwart - de leermeester de les spelde toen hij de strikte Standard-tactiek "met zelfs mandekking op je backs" niet begreep van het nummer twee. En dat laat Preud'homme niet zomaar passeren.

Was je verrast dat Clement zinspeelde op negatief spel van Standard?

Preud'homme: “Ik kan veel daarover zeggen. Ik zag dat toen wij de bal hadden Vormer en Vanaken onze spelers ook volgden. En dat is logisch. Club moet niet denken dat wij een speler vrij laten staan om hen te plezieren. Zij zoeken vrije spelers, wij zorgden ervoor dat ze niet vrij staan. Dus stonden onze spelers goed geplaatst. Ik zag Club ook heel gegroepeerd in zijn eigen rechthoek staan, met soms negen of tien spelers. Maar Philippe... Kijk, ik zie hem als een vriend. Hij liet als trainer al heel mooie zaken zien, maar voelt een grote druk. Met die kern is hij bijna verplicht om kampioen te spelen. Na de 0-5 tegen PSG en onze goeie match is hij misschien nerveus.”

Kan je zijn kritiek ook als een compliment zien? Je tactiek had succes.

“(lacht) Ik denk niet dat het zijn bedoeling is om ons een compliment te geven. Ik liet me vroeger soms ook gefrusteerd 'gaan' over andere teams die me enerveerden... Dus ja, je kan het een beetje zien als een compliment, we hebben Brugge geambeteerd.”

Herken je jezelf in Clement als trainer?

“Philippe heeft zeker zaken geleerd van mij, details - ik zeg niet dewelke. We staan nabij als trainer. Maar hij heeft ook zijn eigen filosofie. Toen we samenwerkten, discussieerde ik veel met Philippe. Hij mocht altijd zijn idee geven. Als trainer bouw je je ervaring op. Ik stak op van Raymond Goethals, Guy Thys, Aad de Mos, Robert Waseige, Ernst Happel, Artur Jorge... en dan creëer je je eigen identiteit: zo wil ik spelen. Dat is ook met Clement zo.”

Standard staat met zijn strikte organisatie knap tweede. Wat heeft de ploeg nodig om nog dominanter of offensiever te spelen?

“Je maakt nu allusie op één of twee lastige matchen. We zijn buitenshuis beter dan vorig seizoen en zijn collectief geëvolueerd. Maar we hebben dit seizoen ook veel dominant gespeeld. Een team krijgt snel een clichéstempel. Maar catalogiseer ons niet als een ploeg die alleen georganiseerd speelt. Natuurlijk wil ik organisatie en structuur zien, defensief én offensief. Maar Standard maakt in het algemeen wel het spel. Als het kan, gaan we naar voren. En anders moeten we georganiseerd zijn - soms nog meer. Ook tegen Club vielen we op het eind aan om te proberen winnen.”

“Of kijk naar Genk vorig seizoen. Als Genk de bal verloor, stonden ze vaak met acht spelers voor de rechthoek of zelfs erin. Idem met Brugge nu. Anderlecht kampeerde tegen ons na de rust voor hun rechthoek. Waarom zouden zij dat mogen doen en wij niet?”

Voor de spankracht is het goed dat Standard in de nek ademt van Club. Hoe zie jij de rivaliteit?

“Met de evolutie van Club zijn zij de grote favoriet. Maar er zijn meerdere teams die Club kunnen ambeteren. Niet alleen wij. Genk is titelverdediger en heeft veel kwaliteit. AA Gent draait een goed seizoen. En KV Mechelen staat daar. Tiens? KV Mechelen. Maar Brugge is de favoriet. Club is nu het Anderlecht van vroeger: het sterkst, het rijkst en het meest gestructureerd.”

Vanavond volgt Waasland-Beveren. Je bent wellicht het vorige duel niet vergeten?

“Neen, 0-3 na 49 minuten. Niemand gaf ons nog een cent kans, maar we wonnen nog met 4-3. We mogen niet in de valstrik trappen om te denken dat het nu makkelijk zal gaan. We moeten ons werk doen net zoals Genk en Brugge, en niet gefrustreerd raken als het niet direct lukt.”

Standard - Waasland-Beveren, vanavond om 20u30, live op Proximus TV en Play Sports

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234