Dinsdag 19/01/2021

Podia achtste dag in Peking

Dobrynska was de beste in de zevenkamp.Beeld UNKNOWN

De podia van de achtste dag van de Olympische Spelen in Peking
ATLETIEK:
100 m mannen:
Goud: Usain Bolt (Jam)
Zilver: Richard Thompson (Tri)
Brons: Walter Dix (VSt)

20 km snelwandelen mannen:
Goud: Valeri Bortsjin (Rus)
Zilver: Jefferson Perez (Ecu)
Brons: Jared Tallent (Aus)

Zevenkamp:
Goud: Natalija Dobrinska (Oek)
Zilver: Lioedmila Blonska (Oek)
Brons: Hyleas Fountain (VSt)

Kogelstoten vrouwen:
Goud: Valerie Vili (NZe)
Zilver: Natalja Michnevitsj (WRu)
Brons: Nadzeja Ostaptsjoek (WRu)

BADMINTON:
Enkelspel vrouwen:
Goud: Zhang Ning (Chn)
Zilver: Xie Xingfang (Chn)
Brons: Maria Kristin Yulianti (Ino)

Dubbel mannen:
Goud: Markis Kido/Hendra Setiawan (Ino)
Zilver: Cai Yun/Fu Haifeng (Chn)
Brons: Lee Jaejin/Hwang Jiman (ZKo)

GEWICHTHEFFEN:
Vrouwen +75 kg:
Goud: Jang Mir-An (ZKo)
Zilver: Olga Korobka (Oek)
Brons: Marija Graboweskaja (Kaz)

ROEIEN:
Skiff mannen:
Goud: Olaf Tufte (Noo)
Zilver: Ondrei Synek (Tsj)
Brons: Mahe Drysdale (NZe)

Twee zonder stuurman vrouwen:
Goud: Drew Ginn/Duncan Free (Aus)
Zilver: David Calder/Scott Frandsen (Can)
Brons: Nathan Twaddle/George Bridgewater (NZe)

Dubbeltwee mannen:
Goud: David Crawshay/Scott Brennan (Aus)
Zilver: Tonu Endrekson/Juri Jaanson (Est)
Brons: Matthew Wells/Stephen Rowbotham (GBr)

Vier zonder stuurman mannen:
Goud: Groot-Brittannië (Tom James, Steve Williams, Pete Reed,
Andrew Triggs Hodge)
Zilver: Australië (Matt Ryan, James Marburg, Cameron
Mckenzie-Mcharg, Francis Hegerty)
Brons: Frankrijk (Julien Despres, Benjamin Rondeau, Germain
Chardin, Dorian Mortelette)

Skiff vrouwen:
Goud: Rumiana Neikova (Bul)
Zilver: Michelle Guerette (VSt)
Brons: Jekaterina Karsten (WRu)

Twee zonder stuurvrouwen vrouwen:
Goud: Georgeta Andrunache/Viorica Susanu (Roe)
Zilver: Wu You/Gao Yulan (Chn)
Brons: Julija Bitschik/Natalia Helach (WRu)

Dubbeltwee vrouwen:
Goud: Georgina Evers-Swindell/Caroline Evers-Swindell (NZe)
Zilver: Ann-Katrin Thiele/Christiane Huth (Dui)
Brons: Elise Laverick/Anna Bebington (GBr)

SCHERMEN:
Landenwedstrijd floret vrouwen:
Goud: Rusland
Zilver: Verenigde Staten
Brons: Italië

SCHIETEN:
25 m pistool snelvuur mannen:
Goud: Oleksandr Petriv (Oek)
Zilver: Ralf Schumann (Dui)
Brons: Christian Reitz (Dui)

Kleiduifschieten skeet mannen:
Goud: Vincent Hancock (VSt)
Zilver: Tore Brovold (Noo)
Brons: Anthony Terras (Fra)

TENNIS:
Dubbelspel mannen:
Goud: Roger Federer/Stanislas Wavrinka (Zwi)
Zilver: Simon Aspelin/Thomas Johansson (Zwe)
Brons: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt)

BAANWIELRENNEN:
Puntenkoers mannen:
Goud: Juan Llaneras (Spa)
Zilver: Roger Kluge (Dui)
Brons: Christopher Newton (GBr)

Individuele achtervolging mannen:
Goud: Bradley Wiggins (GBr)
Zilver: Hayden Roulston (NZe)
Brons: Steven Burke (GBr)

Keirin mannen:
Goud: Chris Hoy (GBr)
Zilver: Ross Edgar (GBr)
Brons: Kiyofumi Nagai (Jap)

WORSTELEN:
Vrije stijl -48 kg vrouwen:
Goud: Carol Huynh (Can)
Zilver: Chiharu Icho (Jap)
Brons: Maria Stadnik (Aze) en Irini Merleni (Oek)

Vrije stijl -55 kg vrouwen:
Goud: Saori Yoshida (Jap)
Zilver: Xu Li (Chn)
Brons: Tonya Verbeek (Can) en Jackeline Renteria (Col)

ZWEMMEN:
50 m vrij mannen:
Goud: Cesar Cielo Filho (Bra)
Zilver: Amaury Leveaux (Fra)
Brons: Alain Bernard (Fra)

100 m vlinder mannen:
Goud: Michael Phelps (VSt)
Zilver: Milorad Cavic (Ser)
Brons: Andrew Lauterstein (Aus)

200 m rug vrouwen:
Goud: Kirsty Coventry (Zim)
Zilver: Margaret Hoelzer (VSt)
Brons: Reiko Nakamura (Jap)

800 m vrij vrouwen:
Goud: Rebecca Adlington (GBr)
Zilver: Alessia Filippi (Ita)
Brons: Lotte Friis (Den)
(belga/kh)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234