De mensen
Philippe Geubels, Boudewijn de Groot en Salah Abdeslam
Komiek is vrijwilliger in het vaccinatiecentrum
Philippe Geubels, komiek
Komiek en tv-maker Philippe Geubels, die enkele dagen geleden nog 40 kaarsjes mocht uitblazen, werkt sinds kort als vrijwilliger in het vaccinatiecentrum van Lint. De try-outs voor zijn nieuwe zaalshow vielen door corona in het water, dus zocht hij een andere manier om zijn dagen te vullen. Dat doet hij nu onder meer door mensen de weg te wijzen in het vaccinatiecentrum en stoelen te ontsmetten. “Mijn hoofdjob is echter een klapke doen met de mensen en hen geruststellen”, vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. “Ik had het nooit gedacht, maar ik merk nu hoe hard ik dat sociaal contact nodig heb. Het is een aangename job en anders zat ik toch alleen maar thuis. En wie weet, misschien doe ik nog wat inspiratie op voor grappen”, concludeert hij.
‘Bob Dylan van de Lage Landen’ stopt met optreden
Boudewijn de Groot, zanger
De Nederlandse zanger Boudewijn de Groot, ook wel de ‘Bob Dylan van de Lage Landen’ genoemd, stopt na 56 jaar met optreden. Dat maakte hij bekend op zijn website. Normaal zou De Groot nog samen met de Nederlandse muzikanten Henny Vrienten en George Kooymans een afscheidstournee doen, die eerder al werd uitgesteld tot 2022 door, hoe kan het ook anders, corona. Recentelijk bleek ook dat Kooymans, bekend van Golden Earring, door de spierziekte ALS niet meer kan optreden. De Groot had decennialang grote successen met nummers zoals ‘Avond’ en ‘Welterusten mijnheer de president’. In de jaren 90 werkte hij vooral achter de schermen als producer voor Rob de Nijs, Stef Bos en Henny Vrienten. Hij won in 1998 de Nederlandse muziekprijs Edison voor zijn hele repertoire.
Terrorist moet agent schadevergoeding betalen
Salah Abdeslam, terreurverdachte
Terrorist Salah Abdeslam (31) moet samen met zijn kompaan Sofien Ayari een schadevergoeding betalen aan de agent die gewond raakte toen men hem wou arresteren in Vorst. De som? Bijna 700.000 euro. De agent raakte gewond door een kogel die zijn helm wist te doordringen en hem in het oor raakte. Hij kampt nu met evenwichts- en gezichtsproblemen. Abdeslam kon bij de inval op 15 maart 2016 ontsnappen, maar werd enkele dagen later opgepakt in Molenbeek. Kort daarna vonden de aanslagen in Brussel en Zaventem plaats. Aangezien de twee terroristen ‘onvermogend’ zijn, zal de agent moeten aankloppen bij het Slachtofferfonds om zijn schadevergoeding te krijgen.