De mensen
Phaedra Declercq, Lowri Moore en Grimes
Weigerde een roos
Phaedra Declercq, realityster
Niet Fabrizio Tzinaridis (29) gaat in het programma The Bachelor het meest over de tongen, wel vrijgezel Phaedra Declercq (21). Door een bloem aan Phaedra aan te bieden, gaf hij aan dat de blondine mocht verder fietsen in de race naar zijn hart. Maar dat was buiten de 21-jarige West-Vlaamse gerekend.
Ze stapte naar voren, vertelde dat ze niet gekleineerd wilde worden en zette een stap opzij. Zonder roos. Daar stond Fabrizio, naar zijn tenen te kijken. Op sociale media klinkt de ene lofbetuiging voor de ‘slimme, sterke vrouw’ na de andere.
“Mijn Instagram-profiel is ontploft gisteravond”, lacht Phaedra. “Het is ongelooflijk hoeveel positieve reacties ik heb gekregen, dat had ik echt niet verwacht. Dat het dan ook nog een dag na Internationale Vrouwendag was, deed het plaatje helemaal kloppen.”
Mag mee naar de Bafta’s
Lowri Moore, jonge brillenactiviste
Drie jaar geleden stuurde Lowri Moore, een twaalfjarig Brits schoolmeisje, een brief naar Disney met de vraag of er meer prinsessen zouden kunnen zijn die een bril dragen. Moore draagt al heel haar leven een bril en was dan ook teleurgesteld om niemand zoals zichzelf te herkennen in alle Disney-films. Jarenlang kreeg ze geen antwoord totdat regisseur Jared Bush haar brief onder ogen kreeg. Hij zorgde ervoor dat het hoofdpersonage in zijn film Encanto, Mirabel Madrigal, een bril zou dragen.
Om haar te bedanken voor haar suggestie nodigde Bush haar uit voor de Bafta Award-uitreiking. “Ik denk dat ze wel weet dat ze mijn heldin is, ik kan me niet voorstellen dat ik op die leeftijd zo dapper was”, vertelt Bush tijdens een uitzending van de BBC Breakfast-talkshow.
Krijgt een tweede kind
Grimes, Canadese muzikante
In december is Grimes moeder geworden van haar tweede kind, zo heeft de Canadese muzikante onthuld in Vanity Fair. Samen met Tesla-oprichter Elon Musk kreeg ze een dochter. Net als haar grote broer X Æ A-12 (roepnaam X) heeft het meisje een bijzondere naam. Voluit heet ze Exa Dark Sideræl. Maar om het simpel te houden, spreken de ouders haar aan met ‘Y’. Het meisje is met hulp van een draagmoeder geboren.
De 33-jarige Grimes en Musk gingen in september vorig jaar na drie jaar uit elkaar. Ze besloten daarna hun relatie toch weer een kans te geven, al ziet die er volgens de zangeres anders uit dan bij de meeste koppels. “We wonen in aparte huizen. We zijn beste vrienden en zien elkaar vaak, maar we doen gewoon ons eigen ding. Ik verwacht niet dat anderen het begrijpen.”