NieuwsAbortus
Paus Franciscus: ‘Abortus is moord’
Paus Franciscus heeft op de terugvlucht van zijn reis naar Hongarije en Slovakije enkele controversiële thema’s aangesneden. Een huwelijk voor homoseksuele koppels voor de katholieke kerk sloot hij andermaal uit. ‘En abortus is meer dan een probleem, het is moord’, klonk het.
Franciscus droeg als afscheid een mis in Sastin op voor ongeveer 60.000 mensen. De mensen leken in vergelijking met andere pausbezoeken aan Slovakije minder enthousiast te reageren op zijn aanwezigheid. Maar alles bij elkaar was de sfeer positief, zei de voormalige woordvoerder van de Slovaakse bisschoppenconferentie.
Op de terugvlucht deed de paus aan journalisten zijn visie over abortus uit de doeken. “Wetenschappelijk gezien gaat het om mensenlevens. Hoe kan moord op dagelijkse basis aanvaard worden?”, vroeg de Argentijn zich af.
De paus wees ook op het belang van het huwelijk als sacrament. “De Kerk heeft het recht niet om daar aan te morrelen. Het is belangrijk om mensen met een andere seksuele oriëntatie te helpen, maar dwing de Kerk niet haar waarheid te verloochenen. Dit betekent echter niet dat deze mensen veroordeeld dienen te worden. Iedereen moet gerespecteerd worden.”