Maandag 24/01/2022

Pascal Smet (2)

Beste minister Smet, ik werk op een kleine Brusselse school als zorgcoördinator. Samen met directie, leerkrachten, leerlingen, ouders en externe partners werken we aan die o zo belangrijke gelijke onderwijskansen. Zonder professionalisering van het hele team staan we nergens. Daarom volgt elk lid van het schoolteam vormingen, velen bij het Steunpunt GOK. De expertise die de mensen van daar meebrengen naar het hele team is van groot belang voor de uitwerking van dat gelijke onderwijskansenbeleid. Op onze school is breed evalueren een prioriteit. U weet wel wat dat betekent, vermoed ik. Vanuit observeren, vaststellen, analyseren komen tot bijsturen. Niet alleen kijken naar punten, maar naar het groter geheel. Rekening houden met verschillende partners in dit proces. Het belang van zelfreflectie speelt hierbij een zeer grote rol. Valt het u op dat ik nergens verwijs naar leerlingen, leerkrachten, ouders, school, omgeving, achtergrond, ...? Ik zou u graag uitnodigen om samen met onze school van breed evalueren een prioriteit te maken. Misschien komt u nog tot verrassende ontdekkingen. Spijtig genoeg zullen wij geen beroep meer kunnen doen op de vormingen van het steunpunt GOK. Maar geen nood, u neemt wel contact op met de professor en wordt een expert. En wij?Nika Huyse, zorgcoördinator in Brussel

Pascal Smet (1)

Besparingen zijn inderdaad aan de orde en we wisten wel dat er ook in het onderwijs besparingen zouden volgen. Jammer genoeg gaat men daar snoeien waar de zwakste zorgleerling het meeste baat bij heeft. Als GOK-coördinator in een Don Bosco Groenveld, een BSO-school in de omgeving van Leuven, komt de beslissing van de minister hard aan. Jaarlijks vaardigden we een groep leerkrachten af naar intense bijscholingen georganiseerd door het steunpunt GOK. Deze zijn steeds vernieuwend en vooral to the point. Het kwam onze dynamische werking ten goede. Vanuit het Steunpunt Diversiteit en Leren kregen we de nodige ondersteuning om na te denken over hoe we diversiteit in al haar aspecten konden bekijken. Samen met de mensen van dat Steunpunt mochten we in Polen te gast zijn op een congres over diversiteit naar aanleiding van de Evensprijs die we in 2007 wonnen met onze school. Dit jaar gingen we in zee met het Centrum voor Taal en Onderwijs en hadden we er goede hoop op om de geletterdheid van onze leerlingen bij te schaven. We zien en zagen er heel wat kansen in om onze leerlingen, die toch de volwassenen van morgen zijn, weerbaar te maken in onze snel evoluerende maatschappij. De start was genomen, we waren op kruissnelheid, maar moeten het nu verder alleen uit te zoeken en moeten kwaliteit inleveren. Jammer dat besparingen gepaard gaan met het verliezen van levenskwaliteit en ontwikkeling. De GOK-werkingen in onze GOK-scholen hadden net nu nood aan ondersteuning om de goede praktijkvoorbeelden blijvend te implementeren en de lat gelijk te leggen voor iedereen.Katelijn Vandekerckhove, GOK-coördinator Don Bosco Groenveld, Heverlee

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234