Dinsdag 22/10/2019

Palmares Winterspelen

Palmares van de Olympische Winterspelen van Vancouver

BIATLON
. 10 km sprint mannen:
Goud: Vincent Jay (Fra)
Zilver: Emil Hegle Svendsen (Noo)
Brons: Jakov Fak (Kro)

. 20 km mannen:
Goud: Emil Hegle Svendsen (Noo)
Zilver: Sergey Novikov (WRu)
Zilver: Ole Einar Björndalen (Noo)

. 12,5 km achtervolging mannen:
Goud: Bjorn Ferry (Zwe)
Zilver: Christoph Sumann (Oos)
Brons: Vincent Jay (Fra)

. 15 km massastart mannen:
Goud: Evgeny Ustyugov (Rus)
Zilver: Martin Fourcade (Fra)
Brons: Pavol Hurajt (Slk)

. Aflossing 4x7,5 km mannen:
Goud: Noorwegen
(Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Björndalen)
Zilver: Oostenrijk
(Simon Eder, Daniel Mesotitsch, Dominik Landertinger, Christoph Sumann)
Brons: Rusland
(Ivan Tcherezov, Anton Shipulin, Maxim Tchoudov, Evgeny Ustyugov)

. 7,5 km sprint vrouwen:
Goud: Anastazia Kuzmina (Slk)
Zilver: Magdalena Neuner (Dui)
Brons: Marie Dorin (Fra)

. 15 km vrouwen:
Goud: Tora Berger (Noo)
Zilver: Elena Khrustaleva (Kaz)
Brons: Darya Domracheva (WRu)

. 10 km achtervolging vrouwen:
Goud: Magdalena Neuner (Dui)
Zilver: Anastazia Kuzmina (Slk)
Brons: Marie Laure Brunet (Fra)

. 12,5 km massastart vrouwen
Goud: Magdalena Neuner (Dui)
Zilver: Olga Zaitseva (Rus)
Brons: Simone Hauswald (Dui)

. 4x6 km aflossing vrouwen:
Goud: Rusland
(Svetlana Sleptsova, Anna Bogaliy-Titovets, Olga Medvedtseva, Olga Zaitseva)
Zilver: Frankrijk
(Marie Laure Brunet, Sylvie Becaert, Marie Dorin, Sandrine Bailly)
Brons: Duitsland
(Kati Wilhelm, Simone Hauswald, Martina Beck, Andrea Henkel)

BOBSLEE
. Tweemansbob mannen:
Goud: Duitsland
(Andre Lange, Kevin Kuske)
Zilver: Duitsland
(Thomas Florschuetz, Richard Adjei)
Brons: Rusland
(Alexsandr Zubkov, Alexey Voevoda)

. Viermansbob mannen:
Goud: Verenigde Staten
(Steven Holcomb, Justin Olsen, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz)
Zilver: Duitsland
(Andre Lange, Alexander Roediger, Kevin Kuske, Martin Putze)
Brons: Canada
(Lyndon Rush, Chris le Bihan, David Bissett, Lascelles Brown)

. Tweemansbob vrouwen:
Goud: Canada
(Kaillie Humphries, Heather Moyse)
Zilver: Canada
(Helen Upperton, Shelly-Ann Brown)
Brons: Verenigde Staten
(Erin Pac, Elana Meyers)
België (Elfje Willemsen en Eva Willemarck) eindigde 14e.

NOORDSE COMBINATIE
. Individueel kleine schans/10 km:
Goud: Jason Lamy Chappuis (Fra)
Zilver: Johnny Spillane (VSt)
Brons: Alessandro Pittin (Ita)

. Ploegenachtervolging grote schans/4x5km:
Goud: Oostenrijk
(Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald, Mario Stecher)
Zilver: Verenigde Staten
(Brett Camerota, Todd Lodwick, Johnny Spillane, Bill Demong)
Brons: Duitsland
(Johannes Rydzek, Tino Edelmann, Eric Frenzel, Bjoern Kircheisen)

. Individueel grote schans/10 km:
Goud: Bill Demong (VSt)
Zilver: Johnny Spillane (VSt)
Brons: Bernhard Gruber (Oos)

CURLING
. Mannen:
Goud: Canada
Zilver: Noorwegen
Brons: Zwitserland

. Vrouwen
Goud: Zweden
Zilver: Canada
Brons: China

FREESTYLE
. Buckels mannen:
Goud: Alexandre Bilodeau (Can)
Zilver: Dale Begg-Smith (Aus)
Brons: Bryon Wilson (VSt)

. Aerials mannen
Goud: Alexei Grishin (WRu)
Zilver: Jeret Peterson (VSt)
Brons: Liu Zhongqing (Chn)

. Skicross mannen:
Goud: Michael Schmid (Zwi)
Zilver: Andreas Matt (Oos)
Brons: Audun Groenvold (Noo)

. Buckels vrouwen:
Goud: Hannah Kearney (VSt)
Zilver: Jennifer Heil (Can)
Brons: Shannon Bahrke (VSt)

. Aerials vrouwen:
Goud: Lydia Lassila (Aus)
Zilver: Li Nina (Chn)
Brons: Guo Xinxin (Chn)

. Skicross vrouwen:
Goud: Ashleigh Mcivor (Can)
Zilver: Hedda Berntsen (Noo)
Brons: Marion Josserand (Fra)

IJSHOCKEY
. Mannen:
Goud: Canada
Zilver: Verenigde Staten
Brons: Finland

. Vrouwen:
Goud: Canada
Zilver: Verenigde Staten
Brons: Finland

RODELEN
. Eenzitters mannen:
Goud: Felix Loch (Dui)
Zilver: David Moller (Dui)
Brons: Armin Zöggeler (Ita)

. Eenzitters vrouwen:
Goud: Tatjana Hufner (Dui)
Zilver: Nina Reithmayer (Oos)
Brons: Natalie Geisenberger (Dui)

. Tweezitters:
Goud: Oostenrijk
(Andreas Linger, Wolfgang Linger)
Zilver: Letland
(Andris Sics, Juris Sics)
Brons: Duitsland
(Patric Leitner, Alexander Resch)

KUNSTSCHAATSEN
. Individueel mannen
Goud: Evan Lysacek (VSt)
Zilver: Evgeni Plushenko (Rus)
Brons: Daisuke Takahashi (Jap)
Kevin Van der Perren (BEL) werd 17e.

. Individueel vrouwen:
Goud: Kim Yu-na (ZKo)
Zilver: Mao Asada (Jap)
Brons: Joannie Rochette (Can)
Isabelle Pieman (BEL) werd 25e (korte kür)
. Koppels:
Goud: China
(Xue Shen, Zhao Hongbo)
Zilver: China
(Pang Qing, Tong Jian)
Brons: Duitsland
(Aliona Savchenko, Robin Szolkowy)

. Dans:
Goud: Canada
(Tessa Virtue, Scott Moir)
Zilver: Verenigde Staten
(Meryl Davis, Charlie White)
Brons: Rusland
(Oksana Domnina, Maxim Shabalin)

SCHAATSEN
. 2 x 500 m mannen:
Goud: Mo Tae-Bum (ZKo)
Zilver: Keiichiro Nagashima (Jap)
Brons: Joji Kato (Jap)

. 1000 m mannen:
Goud: Shani Davis (VSt)
Zilver: Mo Tae-Bum (ZKo)
Brons: Chad Hedrick (VSt)

. 1500 m mannen:
Goud: Mark Tuitert (Ned)
Zilver: Shani Davis (VSt)
Brons: Havard Bokko (Noo)

. 5000 m mannen:
Goud: Sven Kramer (Ned)
Zilver: Lee Seung-Hoon (ZKo)
Brons: Ivan Skobrev (Rus)

. 10000 m mannen:
Goud: Lee Seung-Hoon (ZKo)
Zilver: Ivan Skobrev (Rus)
Brons: Bob De Jong (Ned)

. Ploegenachtervolging - 8 ronden mannen:
Goud: Canada
(Mathieu Giroux, Lucas Makowsky, Denny Morrison)
Zilver: Verenigde Sraten
(Brian Hansen, Chad Hedrick, Jonathan Kuck, Trevor Marsicano)
Brons: Nederland
(Jan Blokhuisen, Sven Kramer, Simon Kuipers, Mark Tuitert)

. 2 x 500 m vrouwen:
Goud: Lee Sang-Hwa (ZKo)
Zilver: Jenny Wolf (Dui)
Brons: Wang Beixing (Chn)

. 1000 m vrouwen:
Goud: Christine Nesbitt (Can)
Zilver: Annette Gerritsen (Ned)
Brons: Laurine van Riessen (Ned)

. 1500 m vrouwen:
Goud: Ireen Wust (Ned)
Zilver: Kristina Groves (Can)
Brons: Martina Sablikova (Tsj)

. 3000 m vrouwen:
Goud: Martina Sablikova (Tsj)
Zilver: Stephanie Beckert (Dui)
Brons: Kristina Groves (Can)

. 5000 m vrouwen:
Goud: Martina Sablikova (Tsj)
Zilver: Stephanie Beckert (Dui)
Brons: Clara Hughes (Can)

. Ploegenachtervolging - 6 ronden vrouwen:
Goud: Duitsland
(Daniela Anschutz Thoms, Stephanie Beckert, Anni Friesinger-Postma, Katrin Mattscherodt)
Zilver: Japan
(Masako Hozumi, Nao Kodaira, Maki Tabata)
Brons: Polen
(Katarzyna Bachleda-Curus (wojcicka), Katarzyna Wozniak, Luiza Zlotkowska)

SCHANSSPRINGEN
. Normale schans:
Goud: Simon Ammann (Zwi)
Zilver: Adam Malysz (Pol)
Brons: Gregor Schlierenzauer (Oos)

. Grote schans:
Goud: Simon Ammann (Zwi)
Zilver: Adam Malysz (Pol)
Brons: Gregor Schlierenzauer (Oos)

. Grote schans landenteams:
Goud: Oostenrijk
(Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer)
Zilver: Duitsland
(Michael Neumayer, Andreas Wank, Martin Schmitt, Michael Uhrmann)
Brons: Noorwegen
(Anders Bardal, Tom Hilde, Johan Remen Evensen, Anders Jacobsen)

SHORTTRACK
. 500 m mannen:
Goud: Charles Hamelin (Can)
Zilver: Sung Si-Bak (ZKo)
Brons: Francois-Louis Tremblay (Can)
Pieter Gysel (BEL) strandde in de kwartfinales
. 1000 m mannen:
Goud: Lee Jung-Su (ZKo)
Zilver: Lee Ho-Suk (ZKo)
Brons: Apolo Anton Ohno (VSt)
Pieter Gysel (BEL) werd uitgeschakeld in de reeksen

. 1500 m mannen:
Goud: Lee Jung-Su (ZKo)
Zilver: Apolo Anton Ohno (VSt)
Brons: J.R. Celski (VSt)
Pieter Gysel (BEL) werd negende

. 5000 m aflossing mannen:
Goud: Canada
(Guillaume Bastille, Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay)
Zilver: Zuid-Korea
(Kim Seoung Il, KwakYoon-Gy, Lee Ho-Suk, Lee Jung-Su, Sung Si-Bak)
Brons: Verenigde Staten
(J.R. Celski, Simon Cho, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno)

. 500 m vrouwen:
Goud: Wang Meng (Chn)
Zilver: Marianne St-Gelais (Can)
Brons: Arianna Fontana (Ita)

. 1000 m vrouwen:
Goud: Wang Meng (Chn)
Zilver: Katherine Reutter (VSt)
Brons: Park Seung-Hi (ZKo)

. 1500 m vrouwen:
Goud: Zhou Yang (Chn)
Zilver: Lee Eun-Byul (ZKo)
Brons: Park Seung-Hi (ZKo)

. 3000 m aflossing vrouwen:
Goud: China
(Sun Linlin, Wang Meng, Zhang Hui, Zhou Yang)
Zilver: Canada
(Jessica Gregg, Kalyna Roberge, Marianne St-Gelais, Tania Vicent)
Brons: Verenigde Staten
(Allison Baver, Kimberly Derrick, Alyson Dudek, Lana Gehring, Katherine Reutter)

SKELETON
. Mannen:
Goud: Jon Montgomery (Can)
Zilver: Martins Dukurs (Let)
Brons: Alexander Tretiakov (Rus)

. Vrouwen:
Goud: Amy Williams (GBr)
Zilver: Kerstin Szymkowiak (Dui)
Brons: Anja Huber (Dui)

SKI
. Afdaling mannen:
Goud: Didier Defago (Zwi)
Zilver: Aksel Lund Svindal (Noo)
Brons: Bode Miller (VSt)

. Slalom mannen:
Goud: Giuliano Razzoli (Ita)
Zilver: Ivica Kostelic (Kro)
Brons: Andre Myhrer (Zwe)
Jerke Van den Bogaert (BEL) werd 34e, Bart Mollin (BEL) werd uitgeschakeld na de 1e run.

. Reuzenslalom mannen:
Goud: Carlo Janka (Zwi)
Zilver: Kjetil Jansrud (Noo)
Brons: Aksel Lund Svindal (Noo)

. Super-G mannen:
Goud: Aksel Lund Svindal (Noo)
Zilver: Bode Miller (VSt)
Brons: Andrew Weibrecht (VSt)

. Super-combiné mannen:
Goud: Bode Miller (VSt)
Zilver: Ivica Kostelic (Kro)
Brons: Silvan Zurbriggen (Zwi)

. Afdaling vrouwen:
Goud: Lindsey Vonn (VSt)
Zilver: Julia Mancuso (VSt)
Brons: Elisabeth Goergl (Oos)

. Slalom vrouwen:
Goud: Maria Riesch (Dui)
Zilver: Marlies Schild (Oos)
Brons: Sarka Zahrobska (Tsj)
Karen Persyn (BEL) werd 27e

. Reuzenslalom vrouwen:
Goud: Viktoria Rebensburg (Dui)
Zilver: Tina Maze (Sln)
Brons: Elisabeth Goergl (Oos)

. Super-G vrouwen:
Goud: Andrea Fischbacher (Oos)
Zilver: Tina Maze (Sln)
Brons: Lindsey Vonn (VSt)

. Super-combiné vrouwen:
Goud: Maria Riesch (Dui)
Zilver: Julia Mancuso (VSt)
Brons: Anja Pärson (Zwe)

SKILOPEN
. 15 km vrije stijl individueel mannen:
Goud: Dario Cologna (Zwi)
Zilver: Pietro Piller Cottrer (Ita)
Brons: Lukas Bauer (Tsj)

. 30 km achtervolging (15+15) mannen:
Goud: Marcus Hellner (Zwe)
Zilver: Tobias Angerer (Dui)
Brons: Johan Olsson (Zwe)

. Sprint individueel mannen:
Goud: Nikita Kriukov (Rus)
Zilver: Alexander Panzhinskiy (Rus)
Brons: Petter Jr. Northug (Noo)

. Sprint ploegen mannen:
Goud: Noorwegen
(Oeystein Pettersen, Petter Northug)
Zilver: Duitsland
(Tim Tscharnke, Axel Teichmann )
Brons: Rusland
(Nikolay Morilov, Alexey Petukhov)

. Aflossing 4x10 km mannen:
Goud: Zweden
(Daniel Richardsson, Johan Olsson, Anders Soedergren, Marcus Hellner)
Zilver: Noorwegen
(Martin Johnsrud Sundby, Odd-Bjoern Hjelmeset, Lars Berger, Petter Northug)
Brons: Tsjechië
(Martin Jaks, Lukas Bauer, Jiri Magal, Martin Koukal)

. 50 km klassieke stijl mannen:
Goud: Petter Northug (Noo)
Zilver: Axel Teichmann (Dui)
Brons: Johan Olsson (Zwe)

. 10 km vrije stijl individueel vrouwen:
Goud: Charlotte Kalla (Zwe)
Zilver: Kristina Smigun-Vaehi (Est)
Brons: Marit Björgen (Noo)

. 15 km achtervolging (7,5+7,5) vrouwen:
Goud: Marit Björgen (Noo)
Zilver: Anna Haag (Zwe)
Brons: Justyna Kowalczyk (Pol)

. Sprint individueel vrouwen:
Goud: Marit Björgen (Noo)
Zilver: Justyna Kowalczyk (Pol)
Brons: Petra Majdic (Sln)

. Sprint ploegen vrouwen:
Goud: Duitsland
(Evi Sachenbacher -Stehle, Claudia Nystad)
Zilver: Zweden
(Charlotte Kalla, Anna Haag)
Brons: Rusland
(Irina Khazova, Natalia Korosteleva)

. 4x5 km aflossing vrouwen:
Goud: Noorwegen
(Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Stoermer Steira, Marit Björgen)
Zilver: Duitsland
(Katrin Zeller, Evi Sachenbacher -Stehle, Miriam Gossner, Claudia Nystad)
Brons: Finland
(Pirjo Muranen, Virpi Kuitunen, Riitta-Liisa Roponen, Aino- Kaisa Saarinen)

. 30 km klassieke stijl vrouwen:
Goud: Justyna Kowalczyk (Pol)
Zilver: Marit Björgen (Noo)
Brons: Aino- Kaisa Saarinen (Fin)

SNOWBOARD
. Parallelle reuzenslalom mannen:
Goud: Jasey Jay Anderson (Can)
Zilver: Benjamin Karl (Oos)
Brons: Mathieu Bozzetto (Fra)

. Halfpipe mannen:
Goud: Shaun White (VSt)
Zilver: Peetu Piiroinen (Fin)
Brons: Scott Lago (VSt)

. Snowboardcross mannen:
Goud: Seth Wescott (VSt)
Zilver: Mike Robertson (Can)
Brons: Tony Ramoin (Fra)

. Parallelle reuzenslalom vrouwen:
Goud: Nicolien Sauerbreij (Ned)
Zilver: Ekaterina Ilyukhina (Rus)
Brons: Marion Kreiner (Oos)

. Halfpipe vrouwen:
Goud: Torah Bright (Aus)
Zilver: Hannah Teter (VSt)
Brons: Kelly Clark (VSt)

. Snowboardcross vrouwen:
Goud: Maelle Ricker (Can)
Zilver: Deborah Anthonioz (Fra)
Brons: Olivia Nobs (Zwi)
(belga)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234