Maandag 21/06/2021

Palmares Sportman en Sportvrouw van het jaar

null Beeld PHOTO_NEWS
Beeld PHOTO_NEWS

SPORTMAN VAN HET JAAR:
1967 * Ferdinand Bracke (wielrennen)
1968 Serge Reding (gewichtheffen)
1969 Eddy Merckx (wielrennen)
1970 Eddy Merckx (wielrennen)
1971 Eddy Merckx (wielrennen)
1972 Eddy Merckx (wielrennen)
1973 Eddy Merckx (wielrennen)
1974 Eddy Merckx (wielrennen)
1975 Bruno Brokken (atletiek)
1976 * Ivo Van Damme (atletiek)
1977 Michel Pollentier (wielrennen)
1978 Raymond Ceulemans (biljarten)
1979 * Robert Vandewalle (judo)
1980 Robert Vandewalle (judo)
1981 Freddy Maertens (wielrennen)
1982 Jacky Ickx (autosport)
1983 * Eddy Annijs (atletiek)
1984 Claude Criquielion (wielrennen)
1985 Gaston Rahier (motorcross) en Vincent Rousseau (atletiek)
1986 * William Van Dijck (atletiek)
1987 Georges Jobé (motorcross)
1988 * Eric Geboers (motorcross)
1989 Thierry Boutsen (autosport)
1990 Rudy Dhaenens (wielrennen)
1991 * Jean-Michel Saive (tafeltennis)
1992 Georges Jobé (motorcross)
1993 * Vincent Rousseau (atletiek)
1994 Jean-Michel Saive (tafeltennis)
1995 * Frederik Deburghgraeve (zwemmen)
1996 Frederik Deburghgraeve (zwemmen)
1997 * Luc Van Lierde (triatlon)
1998 Frederik Deburghgraeve (zwemmen)
1999 Luc Van Lierde (triatlon)
2000 * Joël Smets (motorcross)
2001 Stefan Everts (motorcross)
2002 Stefan Everts (motorcross)
2003 * Stefan Everts (motorcross)
2004 Stefan Everts (motorcross)
2005 * Tom Boonen (wielrennen)
2006 Stefan Everts (motorcross)
2007 Tom Boonen (wielrennen)
2008 Sven Nys (veldrijden)
2009 * Philippe Gilbert (wielrennen)
2010 Philippe Gilbert (wielrennen)

SPORTVROUW VAN HET JAAR:
1975 Carine Verbauwen (zwemmen)
1976 Anne-Marie Pira (atletiek)
1977 Anne-Marie Pira (atletiek)
1978 Carine Verbauwen (zwemmen)
1979 Carine Verbauwen (zwemmen)
1980 Ingrid Berghmans (judo)
1981 * Annie Lambrechts (rolschaatsen)
1982 * Ingrid Berghmans (judo)
1983 Ingrid Berghmans (judo)
1984 Ingrid Berghmans (judo)
1985 Ingrid Berghmans (judo)
1986 Ingrid Berghmans (judo)
1987 * Ingrid Lempereur (zwemmen)
1988 Ingrid Berghmans (judo)
1989 Ingrid Berghmans (judo)
1990 Sabine Appelmans (tennis)
1991 Sabine Appelmans (tennis)
1992 * Annelies Bredael (roeien)
1993 Gella Vandecaveye (judo)
1994 * Brigitte Becue (zwemmen)
1995 Brigitte Becue (zwemmen)
1996 Ulla Werbrouck (judo)
1997 Gella Vandecaveye (judo)
1998 Dominique Van Roost (tennis)
1999 Kim Clijsters (tennis)
2000 Kim Clijsters (tennis)
2001 * Kim Clijsters (tennis)
2002 Kim Clijsters (tennis)
2003 Justine Henin-Hardenne (tennis)
2004 Justine Henin-Hardenne (tennis)
2005 Kim Clijsters (tennis)
2006 Justine Henin-Hardenne (tennis)
2007 Justine Henin (tennis)
2008 Tia Hellebaut (atletiek)
2009 Kim Clijsters (tennis)
2010 Kim Clijsters (tennis)

*De laureaten die worden voorafgegaan door * ontvingen hetzelfde jaar de Nationale Trofee voor Sportverdienste.

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234