Dinsdag 06/06/2023

NieuwsZaak-Mawda

Ouders van doodgeschoten peuter vragen niet langer kwalificatie doodslag voor agent

De ouders van slachtoffer Mawda woonden de uitspraak bij. Beeld EPA/Belga
De ouders van slachtoffer Mawda woonden de uitspraak bij.Beeld EPA/Belga

De ouders van de omgekomen peuter Mawda vragen het hof van beroep van Henegouwen om de agent die het dodelijke schot voor hun tweejarige dochter loste, te vervolgen voor ‘vrijwillige slagen en verwondingen’.

Redactie

Dat is een minder strenge kwalificatie dan de ‘onvrijwillige doodslag door gebrek aan voorzorg’ zoals de strafrechter had weerhouden.

Meester Salma Ben Kahlifa sluit namens de ouders, de onopzettelijke aard van het misdrijf uit. De agent zou geen waarschuwingsgebaren hebben gemaakt en direct zijn wapen geladen hebben en iets hoger dan de band gemikt hebben.

“Ik hoop dat aan het einde van dit proces het voor iedereen duidelijk is dat je niet op een busje mag schieten, met het risico mensen te doden”, zei de advocaat. Ze voegde eraan toe dat de ouders herkwalificatie vragen “omdat ze uitgeput zijn door de procedure”. Alleen de agent staat in hoger beroep terecht. De agent kreeg in eerste aanleg een jaar voorwaardelijk wegens doodslag, voor het schot dat hij tijdens een achtervolging in mei 2018 op de E42 afvuurde op de bestelwagen met Iraaks-Koerdische migranten.

null Beeld Tim Dirven
Beeld Tim Dirven

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234