Video
Oranjegekte breekt weer los: wielercarnaval op de 'Alpe'
Duizenden Nederlandse wielerfans maken zich in Frankrijk op voor de laatste Alpenetappe van de Tour richting de top van Alpe d'Huez. De VVV van Bourg d'Oisans, het dorpje aan de voet van de wereldberoemde berg, verwacht zo'n vijftienduizend Hollandse fans op de flanken van de col. De meeste van hen zullen zich ophouden rond bocht zeven, waar het al dagen carnaval is. De Oranjegekte breekt weer los.
Alpe d'Huez kleurt vanochtend al aardig oranje in de aanloop naar de voorlaatste rit van de Tour. Toch zullen de Nederlandse fans straks in de minderheid zijn. De organisatie verwacht misschien wel een miljoen supporters rond de col met 21 haarspeldbochten. Er zijn meer hekken geplaatst dan voorgaande jaren, ook vanwege de incidenten eerder deze week tussen Franse fans en de Sky-ploeg van geletruidrager Chris Froome. Agenten hopen alles in goede banen te kunnen leiden.
De eerste Nederlanders verzamelden zich donderdagavond al op Alpe d'Huez. Na tien uur is het zaterdag niet meer mogelijk de berg op te rijden. De eerste renners zullen de laaste col van de Ronde van Frankrijk naar verwachting rond half vier bereiken. Als het aan de Hollandse fans ligt, dan kiest Steven Kruijswijk al vroeg in de etappe de aanval. Ze hopen ook dat Robert Gesink en Bauke Mollema de ruimte krijgen van de klassementsrijders. Het liefst even voor bocht zeven, waar alle Nederlandse renners op veel steun kunnen rekenen.