Brexit
Opnieuw ellenlange files in Calais door brexitangst: ‘Maar wellicht niet meer tot over onze grens’
Het is opnieuw bijzonder druk in haven van Calais, met ellenlange files van vrachtwagens tot gevolg. Oorzaak is de zogenoemde brexitangst waardoor de Britten massaal voorraden inslaan vanop het Europese vasteland, aangezien de douaneregels vanaf 1 januari verstrengen. Vrachtwagens zijn massaal onderweg naar Calais om volgeladen de oversteek te maken.
“Het fileprobleem op donderdag was uitzonderlijk, met meer dan 8.000 vrachtwagens die zich probeerden aan te melden in de haven van Calais. Daarbij kwam nog eens het slechte weer waardoor de veerdiensten verstoord waren”, zegt Peter Bruyninckx van het Vlaams Verkeerscentrum. De prefectuur besloot de aanschuivende vrachtwagens een tijdlang te stockeren in Gijvelde, waardoor er gisteren een fileprobleem ontstond tot over de Belgische grens in Adinkerke.
Vandaag staan de files voorlopig niet tot in ons land. “Hoewel het nog steeds erg druk is richting Calais, wordt vandaag geen file meer tot in Adinkerke verwacht. Toch zijn we klaar om in te grijpen en omleidingen in te stellen mocht het nodig zijn”, aldus Bruyninckx. “Het kan best zijn dat we de komende weken nog dergelijke taferelen gaan zien.”