Opnames nieuwe Marmalade-film stopgezet
De opnames voor Ibiza, de nieuwste film van productiehuis Marmalade, liggen voor onbepaalde tijd stil. Cast en crew willen enkel nog op de set verschijnen als ze op voorhand betaald worden. Ibiza, met onder anderen Bart Hollanders, Lize Feryn en Filip Peeters, moest eigenlijk al ingeblikt zijn. De hele ploeg trok in oktober naar de Balearen om daar het grootste deel van de film te draaien. Begin december stonden nog negen draaidagen op de planning. Maar die komen er voorlopig dus niet.
Marmalade kampt al langer met financiële problemen. Deze week kwam De Morgenmet het nieuws dat 85 schuldeisers, die samen 756.947 euro te goed hebben, de krachten hebben gebundeld in een poging een afbetalingsplan met Marmalade te onderhandelen.
Ook de cast en crew van Ibiza willen een voorafbetaling. Bij Marmalade konden ze niet aan die eis voldoen en dus besloot het productiehuis de opnames op te schorten. Of en wanneer er opnieuw gedraaid wordt, is voorlopig niet duidelijk.
"Ik hoop dat er zo snel mogelijk een oplossing komt", vertelt regisseur Dries Vos. Bij Marmalade zelf lieten ze al eerder weten dat ze alle openstaande facturen tegen eind dit jaar willen betalen. Al is het niet de eerste keer dat het bedrijf dat soort beloftes doet.