✦
op het nieuws
undefined
de zevende dag TV 1 11.00
De sfeer in het dossier van de illegale villa's wordt steeds grimmiger: Vlaams minister-president Vandenbrande kreeg zelfs een dreigbrief, nadat in één week tijd drie villa's tegen de grond gingen. Vlaams minister van Ruimtelijke Ordening Steve Stevaert verdedigt zijn harde aanpak tegen de Vlaamse parlementsleden Jaak Gabriëls (VLD) en Ludo Sannen (Agalev) - de CVP wenst niet aan het debat deel te nemen - en een gesprek met Jozef Van den Bossche, eigenaar van een villa in Zwijndrecht die ook moet worden afgebroken, en zijn burgemeester, Willy Minnebo. Hubert van Eyck was een Zwitser en het Lam Gods gaat niet overhet Lam Gods, dat is de stelling van de Nederlandse kunstenaar Peter Voorn. Roger Marijnissen, eredepartementshoofd van het Koninklijk Instituut voor het Kunstpatrimonium, zorgt voor de repliek. Freelance journalist Johan Flebus heeft een biografie geschreven over Eddy Wally: een gesprek met de auteur en met het fenomeen. De muziek is van Herman Van Veen, die een reeks kerstconcerten geeft in de Antwerpse Carolus Borromeuskerk.
Mise au point RTBF 1 11.45
Moet het openbaar vervoer geprivatiseerd worden? Hierover wordt gedebatteerd met de ministers Dardenne en Lebrun, Didier Reynders (PRL / FDF), Jacky Morael (Ecolo) en enkele vakbondsafgevaardigden.
controverse RTL-TVI 12.00
Moeten alternatieve geneeswijzen erkend worden? Over deze vraag debatteren o.a. Daniel Bacquelaine (PRL), Martine Dardenne (Ecolo), Michel Van Wassenhoven (voorzitter van de Belgische Unie van Homeopathie), Charles Berliner (voorzitter van de Vereniging van slachtoffers van illegale geneeskundige praktijken), Philippe Druart (voorzitter van de Belgische Unie van Chiropractici) en ULB-docent Jean-Paul Degaute.
lenins erf Ned 3 21.05
Documentaire over het communistisch arbeidersbastion in de Oost-Groningse gemeente Reiderland, dat een lange geschiedenis van armoede, werkloosheid en achterstelling kent.