op het nieuws
yoy Ned 1 18.30
Portret van Laura Benningshof, als 21-jarige een van de jongste danseressen in het corps de ballet van Het Nationale Ballet. Programmamaakster Jessica Gorter volgt Laura tijdens de voorbereiding op de nieuwe productie De toverfluit.
c land Ned 3 20.30
Het NPS-cultuurprogramma heeft aandacht voor de Nederlandse film. Op het programma staat onder andere een discussie over de stand van de Nederlandse film. Drie Oscars in twaalf jaar tijd; dat klinkt aardig, maar hoe goed gaat het nu echt? Aanleiding vormt de opening van het eerste filmhuis voor de Nederlandse film, afgelopen maandag in Amsterdam.
Hors série FR 3 20.55
Het actualiteitenmagazine brengt een Frans-Belgische reportage over de arbeidsherverdeling in de Franse staalfabriek Bouhyer in Ancenis, nabij Nantes. Deze fabriek was één van de eerste die arbeidsduurvermindering zonder loonverlies invoerde. De frabriek draait zes dagen per week en de arbeiders werken in een vierdagenstelsel.
per saldo Ned 3 20.57
Nieuw sociaal-economisch programma over voor Nederland relevante trends. In deze achtdelige reeks van de RVU wordt het economisch landschap van Nederland onderzocht, en dan gaat het vooral om de mensen achter de cijfers. In deze eerste aflevering: de dreiging uit het oosten, het verhaal van de Philips Lighting fabriek in Oss. Twee jaar geleden besloot het bedrijf om de massaproductie van tl-buizen te verplaatsen naar een fabriek in Polen. Philips is een voorbeeld van de tendens dat eenvoudige productiewerkzaamheden oostwaarts verplaatst worden.
lonely at the top Ned 1 22.40
Documentaire serie over de rijkdom van eenzaamheid. Vandaag een gesprek met de dalai lama en met de Russische kosmonaut Moesa Manarov.