Zondag 24/01/2021

Oostende veegt beschuldigingen Aalstar van de kaart

BC Oostende heeft vandaag via een communiqué gereageerd op de kritiek die Aalstar gisterenavond uitte op de transferpolitiek van de kustploeg. Oostende deed drie spelers van Aalstar het voorstel om volgend seizoen de overstap te maken. Dat dat voorstel er kwam net voor de start van play-offs ruikt volgens Aalstar naar competitievervalsing. De Oost-Vlaamse club vroeg de Liga om een onderzoek op te starten.

Competitievervalsing
"Is het misschien de bedoeling om onze club te raken of te destabiliseren door het plots weghalen van drie belangrijke spelers?", vroeg het bestuur van Aalstar zich af. "Wellicht hoopt Oostende een seizoen dat bol staat van de foute aankopen (18 spelers in 1 seizoen), een gemis aan enige sportieve kennis en een zwak management te verdoezelen."

"We vragen ons ook af hoe het mogelijk is dat Oostende in deze moeilijke tijden onze spelers enorme sommen kan beloven. Sommen waar wij als eerlijke en gezonde club alleen maar van kunnen dromen. Hebben de play-offs nog wel zin, gezien de manipulatie van de huidige competitie door Oostende. Wat gebeurt er als we tegen mekaar spelen?"

Aansluiten bij de top
In een reactie geeft Oostende toe dat er spelers zijn benaderd. "Budgettair doen we het volgend seizoen met 15 procent minder dan in het verleden, maar op sportief vlak willen we absoluut opnieuw aansluiten bij de top van de competitie. In dit opzicht zijn er sinds januari spelers gecontacteerd - maar eveneens aangeboden - die einde contract zijn op het einde van het huidig seizoen - Belgische en buitenlandse."

"Met sommigen konden dan ook reeds voorlopige overeenkomsten gesloten worden, geen enkel reglement verbiedt enige club dit te doen - ook geen onbestaand gentlemen's agreement binnen de eigen liga", aldus BC Oostende-voorzitter Arthur Goethals.

Professionals
"In het verleden heeft BC Oostende dit reeds voorgehad met enkele van zijn spelers, daaromtrent hebben we geen ophef gemaakt of hieraan ruchtbaarheid gegeven. Overtuigd dat het om professionals gaat, kan men aannemen dat ieder van deze spelers zich blijft gedragen als professional voor de club voor dewelke hij vandaag aantreedt. Dit hopen wij ook van onze eigen spelers die reeds een contract op zak hebben voor een andere ploeg voor volgend seizoen."

"Wij benadrukken dat dit alles niet gebeurd is in het kader van de op til zijnde play-off wedstrijden, maar een keuze is die gemaakt is op langere termijn, teneinde budgettair een evenwicht te behouden en sportief opnieuw aan te sluiten bij de top", besluit Goethals. (belga/adv)

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234