Zaterdag 15/08/2020

Oostende begint als favoriet aan play-offs

Oostende heeft alle critici weggeblazen en getoond dat het de favoriet is voor de landstitel. De kustploeg wervelde in zijn slotduel langs Aalstar, na een vrijwel perfecte eerste helft was de zege al een feit.

De Oostendse demonstratie voor rust was indrukwekkend. Oostende raasde naar drie seizoensrecords: 66 punten halfweg, 115 in totaal. In ware kampioenenstijl, heet dat. Begrijpelijk dat niemand het debacle in Bergen nog aanhaalde.

"In Bergen hadden we vijf à zes spelers die iets te bieden hadden, vandaag had iedereen die op het parket verscheen die extra energie. Dit seizoen hebben we drie slechte quarters afgewerkt, dan kan je als coach je spelers niets verwijten. Het blijven mensen, geen robots. Misschien verrassend voor sommigen, maar deze week was ik heel stil op training. Ik wist waar de spelers naartoe wilden", aldus Oostendecoach Dario Gjergja.

Het waren twee laureaten die de uitblinkersrollen opeisten. Eerst Matt Lojeski, voor de wedstrijd gehuldigd als MVP, die met twaalf punten nog maar eens voor de beslissende tussenspurt zorgde. Vervolgens zijn vervanger Jean Salumu, verkozen tot Belofte van het Jaar, en goed voor 13 punten met een perfecte 4 op 4 waaronder drie bommen. Nooit zou Aalstar nadien dreigen, al bleef Raivio raak knallen en zorgden Tofi en Thompson na rust voor verweer.

"Zo'n MVP-trofee is inderdaad leuk, maar zo'n sleutelwedstrijd winnen, voelt toch beter aan", zei Lojeski. "Op deze manier stevenen we recht af op de dubbel landstitel-beker. Maar ook daarin zal onze bank een sleutelrol moeten spelen."

Charleroi - Leuven70-65

Oostende - Aalstar115-90

Pepinster - Bergen72-78

Antwerp - Luik85-60

1.Oostende2820848

2.Charleroi2819947

3.Bergen28181046

4.Aalstar28171145

5.Antwerp28171145

6.Leuven2891937

7.Luik2882036

8.Pepinster2842432

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234