Dinsdag 28/03/2023

NieuwsConsumenten

Ook Aldi grijpt in: maximum drie stuks oliën, tarwebloem en bakmixen per kassaticket

null Beeld Toon Verheijen
Beeld Toon Verheijen

Na Colruyt en Lidl vorige week zet nu ook Aldi beperkingen op de hoeveelheden die klanten van bepaalde producten kunnen aankopen. De supermarkt ziet een verkooppiek bij sommige producten.

Redactie

Vorige week kondigde Colruyt, de grootste supermarktketen van het land, als eerste aan limieten te zetten op de verkoop van bepaalde producten. Aan klanten werd gevraagd maximaal twee stuks olie of bloem mee te nemen. Er zijn geen tekorten, klonk het. “Maar de consumptie was niet meer normaal.” Lidl kondigde beperkingen aan op olie, groenteconserven en toiletpapier.

Wat heeft Aldi nu beslist?

Aldi voert een regel in voor al zijn winkels: van oliën, tarwebloem en bakmixen mogen klanten maximaal drie stuks per kassaticket aankopen. De discounter zal klanten via affiches in de winkels informeren.

“Onze leverancier kan momenteel de productie aan, maar door de plotse hevige piek in verkoop van deze producten kan de logistieke keten de snelheid niet volgen”, klinkt het.

Carrefour: winkel per winkel

Carrefour bekijkt het winkel per winkel. “De situatie is geëvolueerd”, zegt een woordvoerster. “Door berichten die ze hebben opgepikt, hebben een aantal consumenten hun gedrag aangepast en hebben we een stijgende vraag vastgesteld naar bepaalde producten.” Elke winkeldirecteur beslist zelf voor welke producten er eventueel beperkingen worden opgelegd.

De oorlog in Oekraïne heeft een vrees voor bevoorradingsproblemen doen ontstaan. Oekraïne en Rusland behoren tot de grootste producenten wereldwijd van tarwe en zonnebloemolie.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234