Lego
Ook Ai Weiwei mag voortaan onbeperkt Lego-blokjes kopen
Dankzij de Chinese kunstenaar Ai Weiwei kan vandaag iedereen een grote hoeveelheid Lego-blokjes bestellen. Sinds 1 januari vraagt het bedrijf niet meer waarvoor de blokjes gebruikt worden.
In oktober van vorig jaar weigerde Lego nog om hun blokjes te verkopen aan Weiwei voor een kunstproject. Wanneer iemand een grote bestelling plaatste, vroeg het bedrijf wat die klant met de blokjes van plan was.
Lego weigert blokjes te leveren wanneer die voor politieke doeleinden worden aangewend. De kunstenaar beschuldigde Lego van discriminatie en censuur.
Lego is nu van koers veranderd en vraagt niet meer naar de plannen van de klant. "Wanneer onze klanten hun creaties publiekelijk vertonen, vragen we hen nu wel om duidelijk te vermelden dat de Lego Groep hun projecten niet steunt", staat op de website.