BinnenlandUpdate
Ontplofte pijpleiding in Temse leverde zuurstof aan industrie
In Temse heeft zich iets na 10 uur een zware ontploffing voorgedaan op een industrieterrein tussen de E17 en N16. Het was een ondergrondse zuurstofleiding die ontplofte. Over de oorzaak van de ontploffing bestaat nog geen duidelijkheid.
Temse werd zaterdag om 10 uur opgeschrikt door een zware ontploffing op het industrieterrein aan de Kapelanielaan. Niemand raakte gewond, maar er was wel een gele rookpluim te zien en een hels lawaai te horen, door de druk in de leiding. De gemeentelijke fase van het rampenplan werd afgekondigd.
Het ging om een zuurstofleiding van Air Liquide voor industriële klanten, aldus Engels. Zijn bedrijf levert ook zuurstof voor medische toepassingen aan bijvoorbeeld ziekenhuizen, maar die worden niet via ondergrondse leidingen vervoerd, klinkt het. Grote industrieën gebruiken zuurstof voor tal van toepassingen, bijvoorbeeld bij chemische processen of om hoge temperaturen te genereren om metalen te smelten.
Volgens Engels werd na de explosie de levering tijdelijk onderbroken, “om alles te kunnen veiligstellen”. Er volgen nog een hele reeks testen alvorens de leiding opnieuw in gebruik kan worden genomen. In samenspraak met klanten wordt gekeken naar alternatieve manieren van bevoorrading. “Sinds zondag zijn de leveringen opnieuw opgestart. De verwachting is dat tegen ten laatste maandagochtend alle klanten opnieuw zuurstof beleverd krijgen”, zegt Engels.
Over de oorzaak van de ontploffing bestaat nog geen duidelijkheid. Experts van het bedrijf zijn een onderzoek opgestart, in samenspraak met de FOD Energie die bevoegd is voor de vergunningen. Air Liquide is alvast opgelucht dat er geen gewonden zijn gevallen en geen schade is aan de omgeving. Ook over de samenwerking met de autoriteiten is het bedrijf zeer te spreken, klinkt het.