Donderdag 24/10/2019

Onderschatting wordt grootste tegenstander

Alleen maar lachende gezichten in het Belgisch kamp na de loting van de WK-voorronde in Sint-Petersburg. In een haalbare groep, met Bosnië en Herzegovina als taaiste brok, wenkt de kwalificatie voor het WK 2018. 'We mogen niet klagen.'

België werd door voormalig Duits wereldkam-pioen Oliver Bierhoff gekoppeld aan Bosnië en Herzegovina, Griekenland, Estland en Cyprus. Bosnië en Cyprus kennen we uit de lopende EK-campagne en mogen geen bedreiging zijn voor ons land. Griekenland was de voorbije decennia van de partij op alle grote toernooien, maar het bengelt laatste in zijn EK-groep, met twee punten uit zes matchen. Estland ten slotte is vierde in zijn EK-groep, met zeven punten uit zes matchen. De Rode Duivels vermeden lastige tegenstanders als Frankrijk en Italië en ontliepen in laatste instantie een groep met Ijsland, Oekraïne en Turkije.

"Dit valt enorm goed mee", zegt een lachende bondsvoorzitter François De Keersmaecker. "Het had erger gekund, zeker op het laatste, toen er nog twee balletjes overbleven. We hebben toen de beste groep getrokken, want de volgende was niet zo gunstig. We komen weer uit tegen Bosnië, een ploeg waar we de voorbije jaren al zo vaak tegen speelden en die we kennen. De matchen in Zenica zijn niet van de poes, maar we moeten dat toch kunnen halen. Cyprus kennen we ook. Ik heb er veel vertrouwen in dat we ons zullen kwalificeren."

België kwam in een groep met vijf teams terecht, maar speelt uiteindelijk toch tien wedstrijden. Zaterdag al opperden zowel De Keersmaecker als Marc Wilmots de mogelijkheid om vriendschappelijk tegen Rusland te spelen, gisteren voegde FIFA de WK-organisator aan de groep van de Belgen toe om zich in de aanloop naar het toernooi te onderhouden met oefenmatchen.

Konijnenpoot

De bondscoach is zeer tevreden met de loting. "We gaan geen hoera roepen, maar we hebben Frankrijk en Italië niet in onze groep en we hebben ook Servië vermeden, dat sterk aan het opkomen is met een jonge ploeg. We krijgen bovendien Bosnië en Cyprus, die we allebei kennen. In deze groep moeten wij voor de eerste plaats gaan.

"We moeten alleen opletten omdat we het soms moeilijker hebben met kleine ploegen dan met grote teams. We hebben dat onlangs nog meegemaakt met Frankrijk en Wales. Maar met onze kwaliteiten moeten we ons kwalificeren. (lacht) Blijkbaar heb ik de konijnenpoot van Guy Thys teruggevonden."

Wilmots vindt het niet vervelend dat Bosnië en Cyprus - in september tegenstanders van de Rode Duivels voor het EK - opnieuw het pad van ons land kruisen. "We kennen die ploegen tot en met en kunnen ze nog een keer goed analyseren. Het is vaak een kwestie van momenten. Bosnië heeft veel kwaliteit, maar we moeten ze kloppen. Al blijft het opletten: Sint-Truiden heeft ook gewonnen van Club Brugge. Het grootste gevaar is dat onze spelers denken dat het gemakkelijk zal gaan."

Bondscoach na 2016?

Griekenland maakt een dip door, maar het blijft een fanatiek voetballand, vindt Wilmots. "Je zult het deze week zien met Panathinaikos tegen Club Brugge, het is daar altijd verschrikkelijk moeilijk. Bosnië is in onze WK-groep in Israël gaan spelen zonder Dzeko en Ibisevic. Ze hebben met 3-0 verloren. Kwalitatief moet België op de eerste plaats mikken, zo vermijden we de barrages."

De goede luim verdwijnt overigens wanneer een Franstalige collega aan Wilmots vraagt of hij nog bondscoach zal zijn voor de WK-campagne. "Ik heb al gezegd dat ik blijf tot 2016. Gaan we nu ook beginnen over 2018? Tot 2016 is alles zeker, daarna zul je wel zien. Als ik morgen sterf, zal een ander bondscoach worden. Ik wil daarmee niet zeggen dat ik na 2016 vertrek, maar jullie gaan me die vraag toch geen drieduizend keer stellen?"

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234