Zondag 02/04/2023

NieuwsEconomie

Omstreden CEO ontslaat 900 mensen via Zoom, en moet nu door het stof

Vishal Garg Beeld CNN
Vishal GargBeeld CNN

De topman van het Amerikaanse bedrijf Better.com heeft zijn verontschuldigingen aangeboden voor de manier waarop hij 900 mensen ontsloeg. Vishal Garg deed dat via een videoconferentie waarbij alle aanwezigen te horen kregen dat ze per direct geen werk meer hadden. Bovendien toonde Garg weinig medeleven.

Redactie

Een van de ontslagen medewerkers van de online hypotheekbemiddelaar had het massa-ontslag opgenomen en plaatste het filmpje online, wat Garg op veel kritiek kwam te staan. De topman zegt nu sorry voor de manier waarop hij dat ontslag meedeelde. “Ik heb niet genoeg respect en waardering getoond voor de getroffen collega’s en hun bijdragen aan Better.”

Garg blijft wel achter het massa-ontslag staan. In de ontslagvideo gaf hij als reden aan dat “de markt veranderd is”.

Vorige week maakte Better.com nog bekend voor 1,5 miljard dollar, omgerekend ruim 1,3 miljard euro, te hebben opgehaald bij investeerders, waaronder het Japanse SoftBank. De helft van dat bedrag zou per direct op de rekening van het bedrijf staan.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234