Maandag 19/08/2019

Omega Pharma-Quick.Step wordt Etixx-Quick.Step

Etixx, de Belgische marktleider in sportvoeding en in handen van het farmaceutisch bedrijf Omega Pharma, zal vanaf volgend seizoen en zeker tot en met eind 2017 op de truitjes staan van het wielerteam van ceo Patrick Lefevere. De formatie zal dan ook niet langer Omega Pharma-Quick.Step, maar Etixx-Quick.Step heten. Dat werd vandaag op de tweede rustdag van de 101e Ronde van Frankrijk bekendgemaakt. Nog goed nieuws kwam er van Tony Martin die zijn contract verlengde met 2 jaar tot en met 2016.

"We zijn met Omega Pharma in 2003 gestart met wielersponsoring", zei sponsor Marc Coucke, ceo van Omega Pharma. "Verschillende merknamen passeerden daarbij de revue: Davitamon, Silence en Predictor. Twee jaar geleden zijn we dan teruggekeerd naar de naam van het bedrijf: Omega Pharma. Nu kiezen we opnieuw voor een product, omdat we Etixx meer in de markt willen zetten en internationaal willen groeien."

De Brit Mark Cavendish, die in de eerste etappe van de Tour uitviel, reisde speciaal af naar Carcassonne om de bekendmaking van het belangrijke nieuws bij te wonen.

Coucke vestigde eerder al de aandacht op Etixx door met het merk shirtsponsor te worden van de Franse voetbalclub Rijsel. Binnenkort wordt bekendgemaakt dat nog een tweede ploeg uit de Franse eerste klasse gesponsord wordt.

Martin verlengt contract
Nog goed nieuws kwam er van Tony Martin die zijn contract met twee seizoenen verlengde. "Ik voel me enorm goed in dit team", zo zei de Duitser. "Het is dan ook een logische stap dat ik mijn contract hier verleng. Ik kijk ernaar uit om me hier verder te ontwikkelen en nog meer zeges te grijpen voor de ploeg."

Ook manager Patrick Lefevere toonde zich verheugd met de contractverlenging. "Tony is een belangrijke schakel in onze ploeg", stelde hij. "We zijn enorm blij dat we hem nog twee jaar langer aan ons team kunnen binden."

Lefevere: "Ik zoek nog twee goede klimmers"
Op de persconferentie van Omega Pharma-Quick.Step tijdens de tweede rustdag van de Tour raakte niet alleen bekend dat de ploeg volgend jaar zal veranderen van naam, maar ook dat de Tsjechische zakenman Zdenek Bakala zijn engagement verlengd heeft tot eind 2017. De toekomst van de ploeg is dus voor nog drie jaar verzekerd.

"Dat is een goede zaak", zei manager Patrick Lefevere. "Net zoals de bevestiging dat andere sponsors zoals Quick.Step en Renson tot eind 2016 met de ploeg verbonden blijven. Omega Pharma, onder de naam van Etixx, zorgt dan weer tot 2017 voor sponsoring. Je kan je dat misschien niet voorstellen, maar het is heel belangrijk dat sponsors nu al aankondigen dat ze langer zullen blijven. Het is nu 2014 en er worden al vragen gesteld: wat in 2016 of later? Het is goed dat er nu zekerheid is. Dat maakt contractbesprekingen ook gemakkelijker."

Lefevere wist trouwens te melden dat hij nog op zoek is naar twee goede klimmers voor volgend jaar. "Tony Martin verliest misschien wel de Ronde van Zwitserland omdat hij niet genoeg werd bijgestaan", aldus de manager. "En ik zag ook dat Uran in de Giro op de Stelvio wel wat meer steun had kunnen gebruiken. Net zoals het me ook opviel dat Jan Bakelants in de Dauphiné de enige klimmer was van onze ploeg. Dus één of twee jonge klimmers kunnen er zeker bij."

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
© 2019 MEDIALAAN nv - alle rechten voorbehouden