Maandag 16/09/2019

Noor Svindal pakt wereldtitel in afdaling

Beeld REUTERS

Aksel Lund Svindal heeft zaterdag op het WK alpijnse ski in het Oostenrijkse Schladming de wereldtitel veroverd in de afdaling voor mannen.

De 30-jarige Noor skiede de omloop in 2:01.32 en was zo 46 honderdsten van een seconde sneller dan de Italiaan Dominik Paris. Het brons ging naar de Fransman David Poisson, die 97 honderdsten minder snel was dan Svindal.

Voor de Noor, de regerende olympische kampioen Super-G, is het al zijn vijfde gouden medaille op een WK. Eerder in zijn carrière werd hij al wereldkampioen afdaling (2007), reuzenslalom (2007) en supercombiné (2009 en 2011). Hij behaalde ook al zijn tweede medaille op dit WK, na zijn bronzen plak van woensdag in de Super-G.

Uitslag:
1. Aksel Lund Svindal (Noo) 2:01.32
2. Dominik Paris (Ita) 2:01.78
3. David Poisson (Fra) 2:02.29
4. Klaus Kroell (Oos) 2:02.67
5. Andreas Romar (Fin) 2:02.68
6. Silvan Zurbriggen (Zwi) 2:02.69
7. Patrick Kueng (Zwi) 2:02.86
8. Didier Defago (Zwi) 2:02.91
9. Jan Hudec (Can) 2:02.99
10. Adrien Théaux (Fra) 2:03.03
11. Andrej Sporn (Sln) 2:03.08
12. Peter Fill (Ita) 2:03.18
13. Matthias Mayer (Oos) 2:03.27
14. Christof Innerhofer (Ita) 2:03.40
15. Brice Roger (Fra) 2:03.46
16. Werner Heel (Ita) 2:03.50
17. Benjamin Thomsen (Can) 2:03.54
18. Manuel Osborne-Paradis (Can) 2:03.58
19. Carlo Janka (Zwi) 2:03.91
20. Ivica Kostelic (Kro) 2:04.18
21. Guillermo Fayed (Fra) 2:04.39
22. Andrew Weibrecht (VSt) 2:04.57
23. Max Franz (Oos) 2:04.59
24. Stephan Keppler (Dui) 2:05.00
25. Steven Nyman (VSt) 2:05.11
26. Douglas Hedin (Zwe) 2:05.25
27. Ondrej Bank (Tsj) 2:05.68
28. Alexander Glebov (Rus) 2:05.73
29. Klemen Kosi (Sln) 2:06.27
30. Kevin Esteve rigail (And) 2:06.90
31. Ivan Muravyev (Rus) 2:07.11
32. Marc Oliveras (And) 2:07.73
33. Paul De la cuesta (Spa) 2:08.11
34. Michal Klusak (Pol) 2:09.13
35. Igor Zakurdaev (Kaz) 2:09.18
36. Martin Vrablik (Tsj) 2:09.27
37. Christoffer Faarup (Den) 2:10.72
38. Willis Feasey (NZe) 2:10.99
39. Dmitriy Koshkin (Kaz) 2:11.04
40. Svetoslav Georgiev (Bul) 2:11.05
41. Martin Khuber (Kaz) 2:11.87
42. Roberts Rode (Let) 2:12.30
43. Taras Pimenov (Kaz) 2:12.94
44. Rostyslav Feshchuk (Oek) 2:13.33
45. Cristian Javier Birkner (Arg) 2:13.83
46. Ignacio Freeman crespo (Arg) 2:14.75

Niet van start gegaan: Maciej Bydlinski (Pol)

Niet gefinisht: Hannes Reichelt (Oos), Igor Laikert (BHe), Yuri Danilochkin (WRu), Nikola Chongarov (Bul), Max Ullrich (Kro), Ferran Terra (Spa), Marvin Heek, van (Ned), Bostjan Kline (Sln), Travis Ganong (VSt), Marco Sullivan (VSt)

Gediskwalificeerd: Erik Guay (Can)

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234