Zaterdag 10/12/2022

Nigeria begint met gelijkspel tegen team Paul Put

Put is fier op z'n jongens. Beeld AFP
Put is fier op z'n jongens.Beeld AFP

Nigeria, één van de grote favorieten voor winst op de Africa Cup, is het titeltoernooi slecht begonnen. De ploeg speelde in Nelspruit in Zuid-Afrika met 1-1 gelijk tegen het Burkina Faso van Paul Put. De gelijkmaker van Burkina Faso viel pas in de 4e minuut van de blessuretijd.

Toon Mast

Emmanuel Emenike maakte halverwege de eerste helft de 1-0, Alain Traoré zorgde vlak voor het slotsignaal voor de 1-1. Nigeria stond toen al een kwartier met tien man, omdat Efe Ambrose zijn tweede kaart had gekregen.

Ahmed Musa mocht zich het puntenverlies aanrekenen. De Nigeriaanse aanvaller verspeelde voorin onnodig de bal, waarna Burkina Faso razendsnel voor het doel van de tegenstander verscheen. Na een scrimmage-situatie kon Traoré de bal naar binnen schuiven. Put hield Lierse-doelman Daouda Diakhité op de bank. Antwerp-verdediger Saidou Panandétiguiri mocht wel de 90 minuten vol maken.

De goal van Emmanuel Emenike volstond niet voor Nigeria. Beeld AP
De goal van Emmanuel Emenike volstond niet voor Nigeria.Beeld AP

"Dit is een goed resultaat voor ons. Ik ben fier op mijn spelers", verklaarde Paul Put. "De vier teams in onze groep hebben nu allemaal één punt. Alles blijft dus mogelijk. We hebben veel kwaliteit in onze groep. We misten enkele basisspelers, maar toch had ik er goede hoop in dat we tegen Nigeria een punt gingen pakken. Nu moeten we tegen Ethiopië bevestigen."

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234