✦
Nieuwe mensaap heeft dikke snor en krullig haar
De wereld heeft er een nieuwe mensapensoort bij. Een internationaal onderzoeksteam erkent een groep Indonesische orang-oetans nu als eigen soort in vakblad Current Biology. Vanaf nu zijn er zeven soorten mensapen: drie soorten orang-oetans, twee gorilla's, de chimpansee en de bonobo. De nieuwe orang-oetan is meteen een bedreigde soort: er zijn er maar 800 van. Ook staat hun leefgebied, zo'n 1.000 vierkante kilometer, onder druk door plannen voor een waterdam.
Van de drie soorten orang-oetans leeft er een op het Maleisische eiland Borneo en twee op het Indonesische eiland Sumatra. Een van die twee is de nieuwe soort, de tapanuli.
De nieuw bekroonde soort heeft een minder diep gezicht, minder brede hoektanden en een 'prominentere snor'. Ook is het haar krulleriger dan bij de noordelijkere mensapen.