Nieuwe Luikse basketbalclub zal vrouwenploeg Sprimont vervangen in eerste klasse
Een nieuwe basketbalclub, de Ladies Liège Panthers, zal Sprimont volgend jaar vervangen in de hoogste afdeling bij de vrouwen, zo maakte de Waalse Basketballiga (AWBB) bekend. Ook volgend jaar telt de eerste klasse bij de vrouwen dus twaalf ploegen.
Begin dit jaar had het bestuur van Sprimont besloten om volgend seizoen geen vrouwenploeg meer in te schrijven voor eerste klasse. Daarnaast zal Sprimont ook geen mannenploeg afvaardigen in tweede nationale.
"Toen we hoorden dat Sprimont had besloten om zich terug te trekken uit eerste klasse, is de raad van bestuur van de AWBB op zoek gegaan naar een club die de vacante plaats kon innemen", zo luidt het persbericht. "Op 23 maart 2014 werd het voorstel van een nieuwe club, de Ladies Liège Panthers, om uit te komen in de eerste klasse goedgekeurd."
Die nieuwe ploeg kwam er op initiatief van voormalige bestuursleden van Sprimont. De club, die ook zal bestaan uit speelsters van Sprimont, zal eveneens getraind worden door Pierre Cornia. Waar de club haar thuiswedstrijden zal spelen, is nog niet duidelijk. De voorkeur gaat uit naar 'le Petit Country Hall' van Sart Tilmant.
Sprimont verloor zondag de eerste wedstrijd van de kwartfinales (best-of-3) van de play-offs op het veld van Waregem. De tweede wedstrijd wordt vrijdag gespeeld.