Donderdag 02/07/2020

Nieuwe coach Anastasiou wil KVK naar play-off I leiden

Yannis Anastasiou heeft een contract voor drie jaar getekend als coach van KV Kortrijk. Pas in juni wordt hij voorgesteld. Momenteel is de Griek nog in strijd voor het behoud met Roda JC.

Yannis Anastasiou werd tien jaar geleden tot Belg genaturaliseerd en woont in het Limburgse Lanaken. Hij kent het Belgische voetbal heel goed. "Kortrijk was de laatste jaren wat wisselvallig in de resultaten, maar daar is niets verkeerds mee. Er zijn naast de vijf topclubs wel meer ploegen die zijn doorgegroeid in België: Zulte Waregem, Oostende, Charleroi en dit seizoen kwam ook Mechelen dicht bij de play-off I. Toch is het de bedoeling dat we met Kortrijk ook meedoen. Iedereen moet het moeilijk hebben tegen Kortrijk", waarschuwt de vroegere spits, die in 2000 met Anderlecht de Belgische landstitel veroverde.

Dat Kortrijk door een Maleisische eigenaar wordt gerund, schrikt hem niet af. In Roda maakte hij dit seizoen kennis met een zakenman met Russische achtergrond. "Ik denk dat Kortrijk stabieler is. Neen, tegen dit voorstel kon ik geen neen zeggen."

Met zijn huidige club Roda JC wil Anasatasiou nog wel tijdens de twee resterende wedstrijden de redding realiseren. "Liefst al op voorlaatste speeldag." Ondanks de lange tijd precaire situatie bleven de spelers pal achter hem staan; de harde kern in het supportersvak niet daarentegen. Zij onderbraken deze maand nog een training omdat ze meer aanvallend voetbal willen zien.

"Ik ook", zegt Anastasiou. "Het is altijd mijn intentie om aanvallend voetbal te brengen, maar je moet je aanpassen aan de kwaliteit die je hebt." Zijn spelers appreciëren zijn openheid. "Ik respecteer iedereen, maar ik eis wel het maximale. Ik ben altijd eerlijk tegenover iedereen, ik zeg altijd wat ik wil."

Harde werker

In Kortrijk zijn ze dik tevreden met de komst van de 44-jarige Anastasiou. "We hebben met diverse kandidaat-trainers gesproken en hij was voor ons de beste. Zelfs als er duurdere opties waren, vonden wij Anastiasiou de man die het best matcht met onze club", zegt algemeen manager Matthias Leterme.

"We hebben bij veel mensen geïnformeerd, ook bij zijn vorige clubs. Yannis is ambitieus en leergierig, het is een harde werker en hij bleek heel veel te weten over onze club. Het klikte meteen."

Anastasiou wordt pas begin juni in Kortrijk voorgesteld. Ondertussen doet Karim Belhocine het seizoen uit bij KVK.

Meer over

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234