Tv-tips
Niet alleen voetbal op tv: tips voor een geslaagde avond
Ja, Engeland en Rusland bekampen elkaar vanavond in groep B van het EK. Maar dat is lang niet alles dat uw tv-scherm vanavond te bieden heeft. De Morgen kiest de kersen op de taart.
The Hangover
Nu al een lollige klassieker. Todd Philips regisseerde onder meer 'The Roadtrip' en 'Old School' en schreef het scenario van Borat (hij werd daarvoor genomineerd voor een Oscar). In deze recente comedy verschijnt hij zelfs even als sufgesnoven jood in de lift van het casino. Philips bewijst de laatste tien jaar de vinger aan de pols van het genre te houden en daar kunnen zelfs uitschuivertjes als het tweede en het derde luik van 'The Hangover' niets aan veranderen.
Vier, 20.30 uur
Bridesmaids
Meestal mogen mannen het beest uithangen in komedies, maar dat ook vrouwen serieus uit de bol kunnen gaan, dat wordt duidelijk in deze vrouwelijke tegenhanger van 'The Hangover'. Deze ludieke komedie, met onder meer Kristen Wiig ('Saturday Night Live') en Rose Byrne ('Get Him to the Greek'), werd zelfs genomineerd voor twee Oscars: eentje voor de bijrol van Melissa McCarthy ('Identity Thief') en eentje voor het scenario, waaraan Wiig ook mee schreef. De film houdt de grote cast goed bij elkaar en leidt de acteurs door een aaneenschakeling van uitspattingen.
2BE, 20.25 uur
Star Wars, episode II
Attack of the Clones, de tweede film uit de tweede van inmiddels drie trilogieën (u kan nog volgen?), werd nog door George Lucas zelf werd ingeblikt. Vooral het acteerwerk van Hayden Christensen als Anakin Skywalker, die later zal worden omgevormd tot Darth Vader, is redelijk belabberd. De film moet het dus vooral hebben van speciale effecten en computeranimatie.
Vier, 22.40 uur
Vranckx
Ellen en Marie van Poolhert Productions trokken naar Turkije om er aan den lijve te ondervinden dat persvrijheid er een contradictio in terminis is. Ze gingen onder meer langs bij progressieve krant 'Cumhuriyet', wat 'Republiek' betekent en praatten er met de hoofdredacteur, wat zowel op hen als op de kijker een grote indruk nalaat.
Canvas, 20.05 uur
Suzanne
De jonge alleenstaande moeder Suzanne krijgt een intense liefdesrelatie die van grote invloed is op zowel haar eigen leven als dat van haar familie. Knap geacteerde vrouwenrollen, uitstekende beelden en een intens verhaal, dat is wat dit Franse drama sterk maakt. Sara Forestier werd voor haar hoofdrol van Suzanne genomineerd voor de César van beste actrice. Regisseuse Quillévéré brengt verschillende scènes in beeld uit het leven van Suzanne en haar familie, over een tijdspanne van zo'n dertig jaar. Roekeloosheid mag gerust het steekwoord voor het gedrag van Suzanne worden genoemd. Dat maakt dat sommigen haar aandoenlijk zullen vinden, anderen zullen het moeilijk vinden om zich met haar te vereenzelvigen.
NPO2, 00.10 uur
Nog meer tv-tips?
Nog meer televisionele tips vindt u elke dag op onze tv-pagina en in onze tv-app voor iOS en Android.