NederlandUpdate
Nederlandse metro schiet door stopblok en hangt op tien meter hoogte in de lucht
Bij metrostation De Akkers in het Nederlandse Spijkenisse, ten zuidwesten van Rotterdam, is deze nacht een metro door een stopblok geschoten. Het voertuig hangt volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio op een hoogte van ongeveer tien meter in de lucht.
Er waren ten tijde van het incident geen passagiers aanwezig in de metro. De machinist is niet gewond geraakt en heeft het voertuig zelfstandig kunnen verlaten, aldus de voorlichter.
Hulpdiensten zijn massaal uitgerukt en bekijken hoe de metro het beste kan worden geborgen. Mogelijk moet dat door een gespecialiseerd bedrijf worden gedaan, meldt lokale zender MediaTV.
Hoe het ongeluk is gebeurd, is niet duidelijk.
Metro rijdt door stopblok en crasht nabij station de Akkers in Spijkenisse - https://t.co/w13rsk9CMv pic.twitter.com/Es2q0g4AFj
— MediaTV (@mediatvnl) 2 november 2020
Het kunstwerk in de vorm van een walvisstaart, waarop het toestel rust, markeert het eindpunt van de lijnen C en D vanuit Capelle aan den IJssel en Rotterdam. Het voertuig zou daar worden gestald voor de nacht, maar schoot door het stopblok. Hoe dit heeft kunnen gebeuren, is nog niet duidelijk.
De bizarre beelden gaan inmiddels de hele wereld over. Architect Maarten Struijs, de maker van het in 2002 onthulde kunstwerk, was maandag niet bereikbaar voor commentaar. Tegen het AD zei hij eerder nog dat ‘het er wel poëtisch uitziet’.
Hij benadrukt dat de walvisstaarten nooit zijn ontworpen als vangnet voor doorgeschoten metrostellen. “Als de metro tegen die andere staart was gereden, was hij er denk ik doorheen gezakt.”