Vrijdag 24/03/2023

NieuwsMarktplaats

Nederlands bedrijf wordt grootste fietsenmaker ter wereld, en ander economisch wereldnieuws

Pon.Bike neemt Dorel Sports over, de maker van de Cannondale-fietsen. Beeld REUTERS
Pon.Bike neemt Dorel Sports over, de maker van de Cannondale-fietsen.Beeld REUTERS
Redactie

Het Nederlandse Pon.Bike, eigenaar van fietsenmerken als Gazelle en Cervélo, neemt het Amerikaanse Dorel Sports over, de maker van de Cannondale- en de Schwinn-fietsen. Met een jaarlijkse omzet van 2,5 miljard euro wordt het het grootste fietsenbedrijf ter wereld.

In Frankrijk mogen straks zo’n dertig soorten groente en fruit niet langer in plastic verkocht worden, onder meer aardappelen, aubergines, bloemkool, courgettes, wortels, appels, peren en appelsienen. Het verbod zou voor een miljard minder plastic verpakkingen per jaar zorgen.

Daikin Europe wil tegen 2025 4.000 werknemers aanwerven, waarvan 400 in België. Dat is deel van het groeiplan van de aircoproducent, waarmee het een leverancier wil worden van totaaloplossingen in verwarming, ventilatie, en koeling in Europa, het Midden-Oosten en Afrika.

Staatshoofd Kim Jong-un heeft de ‘sombere’ toestand van de Noord-Koreaanse economie toegegeven. In een speech spoorde hij zijn ambtenaren aan om de levensomstandigheden van de mensen te verbeteren.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234