Donderdag 01/06/2023

Natourcriterium Roeselare strikt met Van Avermaet en De Gendt twee Belgische blikvangers

null Beeld Photo News
Beeld Photo News

Greg Van Avermaet en Thomas De Gendt worden op dinsdag 26 juli de blikvangers in het zevende natourcriterium van Roeselare. Van Avermaet won de vijfde etappe in de Tour de France en reed drie dagen in het geel. Thomas De Gendt zegevierde in de twaalfde rit op de Mont Ventoux en kreeg zes keer de bollentrui om de schouders. Ook de Australiër Michael Matthews, winnaar van de tiende etappe, zakt naar Roeselare af.

Glenn Bogaert

"Wij hopen de komende dagen nog enkele ronkende namen vrij te geven van renners die nog aan de slag zijn in de Ronde van Frankrijk", meldt organisator Björn Gevaert. "Ons evenement wordt om 16u00 afgetrapt met een wedstrijd voor nieuwelingen nabij het Coninckplein. Om 18u00 starten de renners van het natourcriterium op datzelfde parkoers aan een tijdrit over één ronde van twee kilometer. Eén uur later start dan het eigenlijke criterium over 100 kilometer". Vorig jaar ging de zege in Roeselare naar Nairo Quintana. De Colombiaan bleef Chris Froome en Serge Pauwels voor.

null Beeld BELGA
Beeld BELGA

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234