Dinsdag 21/03/2023

Na opvallende piek vorig jaar weer minder geboortes in Vlaanderen, Olivia en Noah blijven populairste namen

- Beeld ThinkStock
-Beeld ThinkStock

Na een opvallende piek in het aantal geboortes vorig jaar lijkt het geboortecijfer in Vlaanderen dit jaar uit te komen op minder dan 65.000 geboortes: een daling met ongeveer 3 procent. Dat meldt het agentschap Opgroeien. Net als de voorbije jaren waren Olivia en Noah bovendien weer de populairste voornamen in Vlaanderen.

Redactie

Vorig jaar steeg het geboortecijfer in Vlaanderen tot 66.560 geboortes, een toename met 4,6 procent. “Dat was de sterkste stijging in twintig jaar tijd”, zegt Niels Heselmans, woordvoerder van agentschap Opgroeien. “Maar die opmerkelijke piek lijkt niet aan te houden. We verwachten dat het geboortecijfer in 2022 de kaap van de 65.000 niet zal ronden”, klinkt het.

In de provincies Antwerpen, Oost-Vlaanderen en Vlaams-Brabant registreerde het Agentschap Opgroeien dalingen van 3 procent of meer. In West-Vlaanderen is de daling met 1,5 procent minder uitgesproken. Limburg lijkt af te stevenen op een status quo of een beperkte toename.

Een duidelijke verklaring voor het lagere geboortecijfer is er nog niet. Daarvoor is het wachten op andere gegevens. “In 2021 zagen we duidelijk dat de laatste maanden van het jaar veel meer kinderen geboren werden, waardoor we de stijging in het aantal geboortes konden toeschrijven aan een uitgestelde kinderwens door corona”, legt Heselmans uit. “Nu zien we hoge cijfers in de eerste twee maanden van het jaar, maar nadien een veel gelijkmatigere verdeling van het aantal geboortes. Die trend wordt bevestigd door de cijfers van Statbel.”

null Beeld ThinkStock
Beeld ThinkStock

Olivia en Noah blijven populairste namen

Wat de populairste voornamen betreft, is er weinig verandering. Net als in 2020 en 2021 staan Olivia en Noah opnieuw bovenaan het lijstje.

De populairste meisjesnamen zijn:
1. Olivia
2. Nora
3. Mila
4. Louise
5. Ella

Bij de jongensnamen zijn dat:
1. Noah
2. Arthur
3. Liam
4. Louis
5. Jules

Omdat het jaar nog niet volledig rond is, kunnen er in de top vijf nog lichte verschuivingen plaatsvinden, al staan Olivia en Noah wel vrij stevig op de eerste plaats.

Nu belangrijker dan ooit: steun kwaliteitsjournalistiek.

Neem een abonnement op De Morgen


Op alle artikelen, foto's en video's op demorgen.be rust auteursrecht. Deeplinken kan, maar dan zonder dat onze content in een nieuw frame op uw website verschijnt. Graag enkel de titel van onze website en de titel van het artikel vermelden in de link. Indien u teksten, foto's of video's op een andere manier wenst over te nemen, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234