Veldrijden
Na Iserbyt winnen nu ook de ploegmaats
Twee keer Laurens Sweeck (Eeklo en Pelt), twee keer Eli Iserbyt (Iowa en Waterloo) en één keer Michael Vanthourenhout (Meulebeke). Het begin van het nieuwe veldritseizoen wordt een onderonsje van ploegmaats in het team van Jurgen Mettepenningen.
Laurens Sweeck won voor de vierde keer in Pelt. Hij was de favoriet en maakte die rol waar. Er ging een lang gevecht met Quinten Hermans aan vooraf. Sweeck maakte het verschil in de laatste ronde. Dat kwam ook omdat het materiaal niet deed wat Sweeck wilde. De renner maakte een verkeerde bandenkeuze, hij kreeg problemen met de remmen en verloor veel tijd voor het allemaal in de plooi viel. “Ik dacht even: het is voorbij”, zei Sweeck.
Quinten Hermans en Lars van der Haar werden tweede en derde. Zaterdag in Meulebeke werd hun ploegmaat, de Belgische kampioen Toon Aerts, derde. In een wedstrijd die ook al door de renners van Mettepenningen werd gedomineerd. In Meulebeke nam Michael Vanthourenhout de maat van Eli Iserbyt. Die viel en Aerts gaf toe dat hij op het parcours van Meulebeke niet beter kon dan derde worden. “De zandbak was er te veel aan voor mij. Ik zat ook gevangen in het ploegenspel van Vanthourenhout en Iserbyt.”
Aerts en Iserbyt waren er zondag niet bij in Pelt. Afwezig was ook Mathieu van der Poel. De Nederlandse wereldkampioen veldrijden maakt pas zijn rentree op 22 oktober in de Nacht van Woerden. Van der Poel reed nog de Famenne Ardenne Classic, de afscheidskoers van Maxime Monfort. Van der Poel won daar de pelotonspurt voor de zesde plaats.