Vilvoorde
Na de dood van Frederik Vanclooster: extra maatregelen op komst langs Zeekanaal Brussel-Schelde
Na de dood van Frederik Vanclooster (21) komen er extra veiligheidsmaatregelen langs het Zeekanaal Brussel-Schelde in Vilvoorde. Dat hebben de stad, de Vlaamse Waterweg en Matexi beslist. Vanclooster viel tijdens oudejaarsnacht na een feestje in De Kruitfabriek in het water. Zijn lichaam werd vier dagen later gevonden in het kanaal.
Vilvoords burgemeester Hans Bonte (sp.a) verduidelijkt dat er tijdens avondlijke evenementen extra verlichting komt ter hoogte van De Kruitfabriek. “Tijdens grote publieksevenementen wordt een bijkomend veiligheidsplan opgesteld dat voorziet in specifieke maatregelen. Tot de mogelijkheden behoren onder meer de inzet van stewards, het afbakenen van zones met hekken of een andere tijdelijke omheining, het ter beschikking houden van een reddingsboei en werptouwen of touwladders.”
Daarnaast bekijkt de stad of publiek toegankelijke reddingsboeien ter beschikking gesteld kunnen worden van aangelande eigenaars langsheen de Steenkaai en ter hoogte van het sportstadion Drie Fonteinen. De Vlaamse Waterweg zal op haar beurt dan weer onderzoeken of de kademuur langs de Steenkaai uitgerust kan worden met ladders zoals die momenteel voorzien worden bij de aanleg van nieuwe kademuren.
‘Drama’s kunnen niet uitgesloten worden’
Tot slot benadrukt de stad dat het bij de realisatie van de fietssnelweg aan de westzijde van het kanaal van essentieel belang is dat er tussen het fietspad en de kanaalrand een reling voorzien wordt.
“We sluiten ons aan bij de mening van Alain Remue van de Cel Vermiste Personen dat dergelijke drama’s nooit uitgesloten kunnen worden”, laat het stadsbestuur nog weten. “Wellicht had ook het dramatische ongeval van Frederik niet vermeden kunnen worden met deze maatregelen, maar ze hebben als doel om het risico op ongevallen te verkleinen.”