Zondag 20/10/2019

Mohammed Aman zet beste wereldjaarprestatie neer op 800m in Rome

Mohammed Aman Beeld AFP

De Ethiopiër Mohammed Aman heeft vandaag op de Diamond League-atletiekmeeting in de Italiaanse hoofdstad Rome een beste wereldjaarprestatie neergezet op de 800 meter.

In de vierde Diamond League-meeting van het seizoen haalde hij het in 1:43.056 en zo deed hij beter dan de 1:43:78 die Ayanleh Souleiman uit Djibouti op 15 mei in Doha neerzette.

Yomif Kejelcha Beeld AFP

Ethiopiër Kejelcha verbetert eigen BWJP op 5.000m

De Ethiopiër Yomif Kejelcha heeft vandaag op de Diamond League-atletiekmeeting in de Italiaanse hoofdstad Rome zijn eigen beste wereldjaarprestatie op de 5.000m verbeterd.

De zeventienjarige Ethiopiër werkte de vijf kilometer in Rome af in 12:58.39 en deed zo beter dan de 13:10.54 die hij vorige vrijdag in het Amerikaanse Eugene op de tabellen zette.

Ruth Beitia Beeld REUTERS

Ook beste wereldjaarprestaties voor Beitia en Hassan

De Spaanse hoogspringster Ruth Beitia heeft op de Diamond League-atletiekmeeting in de Italiaanse hoofdstad Rome met een sprong over twee meter een beste wereldjaarprestatie neergezet.

Beitia sprong in Rome drie centimeter hoger dan de Poolse Kamila Licwinko (1m97) op 30 mei in Biala Podlaska.

Op de 1.500 meter zorgde de Nederlandse Sifan Hassan ook voor een beste wereldjaarprestatie. In 03:58.68 was ze meer dan twee seconden sneller dan de Ethiopische Dawit Seyaum (4:00.96) op 15 mei in Doha.

In de 100 meter was de zege voor de Amerikaan Justin Gatlin. Hij zette een snelle 9.75 op de tabellen en stuurde zo een stevig signaal naar de Jamaicaan Usain Bolt, die niet van de partij is in de Italiaanse hoofdstad.

Axelle Dauwens (archieffoto) Beeld PHOTO_NEWS

Axelle Dauwens 8e op 400m horden

Axelle Dauwens is op de achtste plaats geëindigd in de 400 meter horden op de Diamond League-atletiekmeeting in de Italiaanse hoofdstad Rome.

Op de vierde Diamond League-manche van het seizoen klokte Dauwens af in 57.17, het WK-minimum is 56.20. De zege in Rome was voor de Amerikaanse Georganne Moline (54.47).

Uitslagen:

MANNEN

100 m (wind: +0,9 m/s)

1. Justin Gatlin (VSt) 9.75

2. Jimmy Vicaut (Fra) 9.98

3. Mike Rodgers (VSt) 9.98

4. Nesta Carter (Jam) 10.06

5. Kim Collins (SKN) 10.07

6. Deondre Batson (VSt) 10.08

6. Akani Simbine (ZAf) 10.08

8. Andrew Fisher (Jam) 10.14

9. Harry Adams (VSt) 10.24



200 m (wind: +0,8 m/s):

1. Likoúrgos-Stéfanos Tsákonas (Gri) 20.09

2. Christophe Lemaitre (Fra) 20.28

3. Harry Adams (VSt) 20.32

4. Chijindu Ujah (GBr) 20.47

5. Aaron Brown (Can) 20.62

6. Carvin Nkanata (Ken) 20.78

7. Prezel Hardy (VSt) 21.23

8. Eseosa Desalu (Ita) 21.42



800 m:

1. Mohammed Aman (Eth) 1:43.56 (BWJP)

2. Nijel Amos (Bot) 1:43.80

3. Job Kinyor (Ken) 1:43.92

4. Adam Kszczot (Pol) 1:43.94

5. Ferguson Rotich Cheruiyot (Ken) 1:44.00

6. Marcin Lewandowski (Pol) 1:44.25

7. Pierre-Ambroise Bosse (Fra) 1:44.42

8. Giordano Benedetti (Ita) 1:45.07



5000 m:

1. Yomif Kejelcha (Eth) 12:58.39 (BWJP)

2. Paul Kipngetich Tanui (Ken) 12:58.69

3. Hagos Gebrhiwet (Eth) 12:58.69

4. Imane Merga (Eth) 12:59.04

5. Thomas Pkemei Longosiwa (Ken) 12:59.78

6. Muktar Edris (Eth) 13:00.30

7. Ali Kaya (Tur) 13:00.31

8. Dejen Gebremeskel (Eth) 13:00.49



110 m horden (wind: +0,7 m/s):

1. Sergey Shubenkov (Rus) 13.23

2. Garfield Darien (Fra) 13.23

3. Jeff Porter (VSt) 13.32

4. Yordan L. O'Farrill (Cub) 13.42

5. Dimitri Bascou (Fra) 13.45

6. Balázs Baji (Hon) 13.54

7. Andrew Riley (Jam) 13.58

8. Hassane Fofana (Ita) 13.80



400 m horden:

1. Johnny Dutch (VSt) 48.13

2. Michael Tinsley (VSt) 48.34

3. Javier Culson (Pri) 48.65

4. Thomas Barr (Ier) 48.65

5. Kariem Hussein (Zwi) 48.76

6. Rasmus Mägi (Est) 49.14

7. Jehue Gordon (Tri) 49.22

8. Timofey Chalyy (Rus) 49.94



Hink-stap-springen:

1. Pedro Pablo Pichardo (Cub) 17,96 m

2. Alexis Copello (Cub) 17,15

3. Ernesto Revé (Cub) 16,89

4. Benjamin Compaoré (Fra) 16,81

5. Nelson Evora (Por) 16,76

6. Lyukman Adams (Rus) 16,58

7. Aleksey Fedorov (Rus) 16,30

8. Daniele Cavazzani (Ita) 16,22



Polsstokspringen:

1. Renaud Lavillenie (Fra) 5,91 m

2. Thiago Braz da Silva (Bra) 5,86

3. Aleksandr Gripich (Rus) 5,71

4. Konstadínos Filippídis (Gri) 5,71

5. Pawel Wojciechowski (Pol) 5,56

6. Tobias Scherbarth (Dui) 5,56

. Raphael Holzdeppe (Dui) 5,56

8. Kévin Ménaldo (Fra) 5,56

9. Jan Kudlicka (Tsj) 5,56

10. Valentin Lavillenie (Fra) 5,56



Kogelstoten:

1. David Storl (Dui) 21,46 m

2. Jordan Clarke (VSt) 21,28

3. Tomás Stanek (Tsj) 20,64

4. Ryan Whiting (VSt) 20,60

5. Jakub Szyszkowski (Pol) 20,55

6. Tim Nedow (Can) 20,15

7. O'Dayne Richards (Jam) 20,13

8. Asmir Kolasinac (Ser) 19,98



Speerwerpen:

1. Vítezslav Vesely (Tsj) 88,14 m

2. Julius Yego (Ken) 87,71

3. Keshorn Walcott (Tri) 86,20

4. Tero Pitkämäki (Fin) 82,72

5. Thomas Röhler (Dui) 81,61

6. Ihab Abdelrahman El Sayed (Egy) 81,09

7. Rocco van Rooyen (ZAf) 80,33

8. Norbert Bonvecchio (Ita) 79,45



VROUWEN

200 m (wind: -0,1 m/s):

1. Jeneba Tarmoh (VSt) 22.77

2. Kerron Stewart (Jam) 22.88

3. Simone Facey (Jam) 22.91

4. Anthonique Strachan (Bah) 22.91

5. Sherone Simpson (Jam) 22.94

6. Bianca Williams (GBr) 23.32

7. Hrystyna Stuy (Oek) 23.39

8. Gloria Hooper (Ita) 23.71



400 m:

1. Francena McCorory (VSt) 50.36

2. Stephenie Ann McPherson (Jam) 50.53

3. Natasha Hastings (VSt) 50.67

4. Floria Guei (Fra) 51.59

5. Olha Zemlyak (Oek) 51.61

6. Novlene Williams-Mills (Jam) 51.68

7. Christine Day (Jam) 51.68

8. Libania Grenot (Ita) 51.72



1500 m:

1. Sifan Hassan (Ned) 3:58.68 (BWJP)

2. Jennifer Simpson (VSt) 3:59.31

3. Dawit Seyaum (Eth) 3:59.76

4. Laura Muir (GBr) 4:00.61

5. Viola Jelagat Kibiwot (Ken) 4:01.41

6. Maureen Koster (Ned) 4:02.64

7. Rababe Arafi (Mar) 4:02.94

8. Luiza Gega (Alb) 4:03.01



100 m horden (wind: +1,0 m/s):

1. Sharika Nelvis (VSt) 12.52

2. Dawn Harper (VSt) 12.59

3. Tiffany Porter (GBr) 12.69

4. Alina Talay (WRu) 12.70

5. Queen Harrison (VSt) 12.79

6. Cindy Billaud (Fra) 12.85

7. Jasmin Stowers (VSt) 25.21

. Brianna Rollins (VSt) opgave

. Sally Pearson (Aus) opgave



400 m horden:

1. Georganne Moline (VSt) 54.47

2. Janieve Russell (Jam) 54.83

3. Eilidh Child (GBr) 54.84

4. Cassandra Tate (VSt) 55.00

5. Anna Titimets (Oek) 56.15

6. Yadisleidis Pedroso (Ita) 56.20

7. Amaka Ogoegbunam (Ngr) 56.72

8. Axelle Dauwens (Bel) 57.17



3000 m steeple:

1. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Ken) 9:15.08 (BWJP)

2. Virginia Nyambura (Ken) 9:15.75

3. Hiwot Ayalew (Eth) 9:16.87

4. Lydia Chepkurui (Ken) 9:20.44

5. Madeline Heiner (Aus) 9:21.56

6. Sofia Assefa (Eth) 9:23.04

7. Birtukan Fente (Eth) 9:24.91

8. Salima El Ouali Alami (Mar) 9:31.88



Hoogspringen:

1. Ruth Beitia (Spa) 2,00 m (BWJP)

2. Blanka Vlasic (Kro) 1,97

3. Kamila Licwinko (Pol) 1,97

4. Maria Kuchina (Rus) 1,94

5. Ana Simic (Kro) 1,94

6. Anna Chicherova (Rus) 1,94

7. Svetlana Shkolina (Rus) 1,94

8. Airiné Palsyté (Lit) 1,90



Verspringen:

1. Darya Klishina (Rus) 6,89 m

2. Shara Proctor (GBr) 6,85

3. Sostene Moguenara-Taroum (Dui) 6,80

4. Malaika Mihambo (Dui) 6,79

5. Funmi Jimoh (VSt) 6,72

6. Melanie Bauschke (Dui) 6,59

7. Tania Vicenzino (Ita) 6,57

8. Maria del Mar Jover (Spa) 6,48



Discuswerpen:

1. Sandra Perkovic (Kro) 67,92 m

2. Dani Samuels (Aus) 65,47

3. Yaime Pérez (Cub) 65,30

4. Julia Fischer (Dui) 64,11

5. Mélina Robert-Michon (Fra) 63,09

6. Gia Lewis-Smallwood (VSt) 62,99

7. Nadine Müller (Dui) 62,26

8. Anna Rüh (Dui) 61,33

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met De Morgen?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van De Morgen rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar info@demorgen.be.
DPG Media nv – Mediaplein 1, 2018 Antwerpen – RPR Antwerpen nr. 0432.306.234