Weerbericht
Mogelijk flink pak sneeuw op komst in nacht van zondag op maandag
In de nacht van zondag op maandag gaat het mogelijk sneeuwen in onze contreien. Dat meldt NoodweerBenelux. “Diverse weermodellen berekenen winterse neerslag die vanuit Duitsland komt opzetten”, zegt weeranalist Nicolas Roose.
Komend weekend verloopt eerder fris dankzij de nabijheid van lagedrukgebieden en koelere lucht in de bovenlucht.
Op zaterdag wisselen wolkenvelden en opklaringen elkaar af. De meeste wolkenvelden zijn gereserveerd voor de voormiddag, na de middag stijgt de kans op zonneschijn. De maxima schommelen rond 6 graden. De wind waait zwak tot matig uit zuidelijke richtingen.
Zondag wordt de beste dag van het weekend. Na enkele brede opklaringen ‘s ochtends en in de voormiddag trekt er langzaam meer bewolking binnen vanuit het oosten. De kans op winterse neerslag stijgt over het oosten van het land.
In de hoger gelegen gebieden van ons land kan de neerslag winters worden. In de Ardennen vormt er zich tegen de avondperiode lokaal al een gesloten sneeuwdek.
Mogelijk (veel) sneeuw in de nacht naar maandag
NoodweerBenelux benadrukt de onzekerheid van de weersverwachting, maar acht de kans op dit moment vrij groot op winterse neerslag in de nacht van zondag op maandag.
“Het Europees weermodel laat de regen door de hevige intensiteit transformeren in (natte) sneeuw over het noordoosten van ons land. Afhankelijk van de positie van de neerslagzone kan het om veel regen of sneeuw gaan”, aldus Roose.
Volgens de weerdienst moeten de weerkaarten op zaterdag verdere duidelijkheid brengen over de neerslagsoort.
Over het centrum en westen van ons land is de neerslagkans beduidend kleiner en is de temperatuur sowieso te hoog voor een winterse neerslagvorm.
Hou de sneeuwvoorspelling zelf in de gaten via deze kaart van NoodweerBenelux.